3. 1. 2009 Lukáš Krupička

Spartu čeká velký boj ve Vítkovicích

Prvním novoročním zápasem pražské Sparty bude souboj se vzdálenými Vítkovicemi. Sparťané měli před vzájemným zápasem delší pauzu kvůli odloženému pátečnímu zápasu. Na led Vítkovic jedou s touhou prodloužit svou sérii, ve kterých vždy dokázala bodovat, za to Vítkovice chtějí odčinit šňůru pěti porážek v řadě. Utkání se odehraje v ostravské ČEZ Aréně v neděli 4. ledna 2008 od 17 hodin.

O soupeři...

Vítkovičtí byli před posledním střetnutím se Spartou na prvním místě tabulky a hřál je náskok několika bodů na své pronásledovatele. Vše se otočilo po reprezentační přestávce, která jako by vzala severomoravskému celku vítr z plachet. Když se po návratu reprezentantů rozeběhl kolotoč extraligových zápasů, sehráli Vítkovice čtyři zápasy, z kterých vydolovali pouhý jeden bod a tak se začali propadat tabulkou níž.

Jediný bod získali Vítkovičtí po prohře v prodloužení na ledě Znojma, k tomu další tři porážky s Libercem, Litvínovem a Pardubicemi v posledním zápase roku 2008. Hned druhý den nového roku jeli Severomoravané na led Kladna, kde po výsledku 4:2 pro domácí přišla pátá prohra v řadě. Vítkovice jsou po 37. kole na 5. místě extraligové tabulky. Tento propad byl také z části způsoben početnou marodkou a absencí několika reprezentantů do 20 let. V současné době jsou na marodce Yorick Treille, Angel Krstev a Václav Varaďa.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:

Burger, Ujčík
Jiří Burger Viktor Ujčík

V současné době se ve Vítkovicích nenalézá hráč, který by svými výkony vyčníval, tak vybereme hráče, kteří táhnou klub po celou sezónu. Mezi takové rozhodně patří elitní útočník Jiří Burger, který vyniká svojí technikou a dobrým přehledem na ledě. V letošní sezóně nasbíral 30 kanadských bodů za 16 branek a 14 asistencí.

Viktor Ujčík je v ostravském klubu druhou sezonu a stejně jako loni patří mezi hráče, na kterých stojí hra celého týmu. Trenér Hadamczik mu dává hodně příležitostí a šestatřicetiletý útočník se mu za důvěru štědře odměňuje. S 21 body za 11 gólů a 10 nahrávek je druhým v bodování hráčů severomoravského celku.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

Sparta odjela v rámci 6. kola do Vítkovic oslabená o několik hráčů nakažených podzimní chřipkou. 6.října v ČEZ Areně se sparťané snažili zabrat hlavně v přesilovkách, ty jim ale nevyšly. Vítkovice vedly zásluhou Ujčíka a Svačiny po první třetině 2:0, po vyrovnané druhé části si ovšem domácí výsledek pohlídali a nakonec zvítězili 4:1. Za Pražany se trefil pouze Langhammer.

Sparta se ve druhém vzájemném zápase Vítkovic nezalekla, i bez několika zraněných hráčů dokázala soupeře ze severomoravské metropole přetlačit. Důležité bylo využití dvou přesilovek 5:3, v nichž se nemýlili Ondřej Kratěna a Tomáš Netík. Ti shodně každý přidali ještě gól navíc. Za hosty korigoval Klimek, na body pro vedoucí tým extraligy to ale nestačilo. Sparta tak oplatila hostům výsledek 4:1 z ostravského duelu.

O Spartě:

Velmi dobré výsledky vynesly Spartu mezi první tři týmy extraligové tabulky. O druhé místo se holešovičtí přetahují s nyní druhými Pardubicemi, které Spartu přeskočily jen díky tomu, že sparťané v pátečním kole odpočívali. Pražané z posledních sedmi zápasů odcházeli z ledu pokaždé vítězně a to také díky domácímu prostředí. Před svými skvělými fanoušky sehráli 5 utkání v řadě a získali žádanou bodovou injekci.

Posledním vystoupením Sparty bylo utkání s poslední Mladou Boleslaví a ani ve třetím vzájemném zápase Sparta nezaváhala, když si z města automobilů odvezla všechny body za vítězství 3:1. Marodka už se Spartě téměř vyprázdnila, avšak stále na ní zůstává dlouhodobý rekonvalescent Martin Ručinský. Naražená žebra na čas vyřadila také Michala Broše.

Ve Spartě nejvíce září:

Ton, Pöpperle
Petr Ton Tomáš Pöpperle

V druhé polovině soutěže se velmi dobře rozehrál elitní útočník holešovického celku Petr Ton, který těsně po Vánocích sestřelil dvěma zásahy Pardubice, poté vystřelil druhý bod na ledě Budějovic. Naposledy řádil ve výše zmiňované Mladé Boleslavi, kde umnou tečí vstřelil vítězný gól Sparty.

Další velmi zářivou hvězdou mezi hráči Sparty je Tomáš Pöpperle, který svými výkony velmi pomáhá k zisku cenných bodů a tím i k postupu do vyšších pater tabulky. V posledních třech utkáních dostal maximálně jednu branku a spolu s obránci má lví podíl na faktu, že Sparta je nejlépe bránící tým celé extraligy. Svým soupeřům povolila vstřelit pouhých 87 gólů v 36 utkáních.

O zápase:

Zápas 38. kola O2 extraligy začíná v neděli 4. ledna v ostravské ČEZ ARENĚ od 17:00. Na našich webových stránkách bude jako obvykle připraven podrobný online přenos, nebo duel můžete sledovat na internetové televizi tv.hokej.cz.

Internetové stránky našeho soupeře najdete na http://www.hc-vitkovice.cz .

Sestavy z minulého kola
Pöpperle - Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Černošek, Jerofejevs - Netík, D. Výkorný, Kratěna - Ton, Langhammer, Koreis - Látal, Podlešák, Hromas - Mrňa, Hrdel, Kafka
Pinc - Krstev, Trnka, Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Ovčačík - Ondřej, Hruška, Krenželok - Petrovický, Burger, Kvapil - Svačina, Ujčík, Šimíček - Klimek, Štefanka
Vzájemná bilance zápasů