2. 11. 2014 Miroslav Grossmann

Špatně jsme se domluvili, litoval Pech

Elitní řada s centrem LUKÁŠEM PECHEM si vytvořila nejvíce příležitostí Sparty v derby. Jenže neproměnila jedinou. A přišel hořký závěr. V poslední minutě nedokázala Pechova formace pokrýt slávistickou zteč a soupeř vstřelil jediný gól zápasu. „Něco jsme udělali špatně,“ věděl sparťanský útočník.

Sám začal po utkání nahlas přemýšlet o tom, proč v závěru nastal nečekaný kolaps favorita. „Je to rána. Nevyžili jsme šance. A pak jsme se špatně domluvili. Asi jsme měli puk odehrát na druhou stranu. Odrazil se a Bedýnka to trefil přesně,“ líčil Pech. „Slavia prostě celou dobu bořila a v poslední minutě rozhodla odrazu. Jsou takové zápasy.“

Lukáš Pech

Sparťané přitom vyslali na Furcha dvojnásobný počet střel než slávisté na Staňu. A to i přes to, že cesta do třetiny hostů byla přes důraznou hru soupeře hodně trnitá. „To jsme čekali. Věděli jsme, že slávistům nezbývá nic jiného než bránit,“ prozradil útočník. „Celý zápas jsme tlačili, vytvořili jsme si šance, ale byli jsme impotentní.“

Poté, co šla Slavia do vedení 1:0, už zbývalo jen 39 sekund na vyrovnání. Podle Pecha už bylo těžké to otočit. „Šance jsme měli předtím. Ty jsme měli dát.“

Právě Pechova formace byla ze čtyřech domácích nejaktivnější. Vytvořila si dost opravdu dobrých možností. Slavii dokázala zaměstnat i forčekinkem a několika závary před brankou. Občas donutila soupeře k vyhození přes všechny čáry.

„Nemůžeme se vyjadřovat k rozhodčím. Ale když jsme na ně zatlačili, oni vyhodili na icing a přesto jeli střídat,“ kroutil hlavou Pech. „Rozhodčí je sice tahali zpátky, ale i tak tím natahovali čas. Bylo tam asi pět napomenutí. Ale tohle musíme nechat na rozhodčích,“ uzavřel holešovický centr.