12. 4. 2014 Tereza Velikovská

Spokojený Forman: Pro tohle jsme si jeli

Doposud nasbíral v play off čtyři nahrávky, v šestém semifinálovém utkání se konečně trefil a přispěl k existenčně důležitému vítězství 5:2 a srovnání série s Kometou Brno na 3:3. Útočníkovi MIROSLAVU FORMANOVI se spolu s Danielem Přibylem a Janem Buchtelem ve třetí útočné formaci dařilo, prosadili se hned dvakrát. „Klape nám to, hraje se mi s nimi skvěle,“ usmíval se po zápase.

Sparta měla přitom v šestém duelu na ledě Komety nůž na krku, případná prohra by jí ukončila sezonu. Ve svízelné situaci si ale poradila výtečně. „Super. Pro tohle jsme si jeli, nikdo o tom vůbec nepochyboval. Před zápasem jsem si nepřipouštěl, že bychom to tu dneska neudělali,“ zářil Forman. Spolu s ostatními sparťany se na souboj o vše pořádně nabudili a uspěli. „Hecování a nabuzování probíhá před každým zápasem, ale tentokrát to bylo ještě o trošku víc,“ prozradil.

Miroslav Forman

O svém vítězství přitom sparťané prakticky rozhodli během první 13 minut zápasu, v čase 12:20 totiž přidal Jaroslav Hlinka v přesilové hře branku na 4:0. „Lépe první třetina asi vyjít nemohla. Po ní jsme si řekli, že se nesmíme nijak zatáhnout. Že musíme hrát svoji hru pořád stejně. To jsme i dodrželi. Až vlastně ve třetí třetině se tam staly nějaké chyby, ale to už teď vůbec neřešíme. Vyhráli jsme,“ smál se důrazný útočník.

Sám přispěl k veledůležitému vítězství první brankou v play off, šancí už měl přitom několik zejména po drzých průnicích před soupeřova gólmana. „Když jsem měl v předchozích zápasech šance de facto sám před brankou, tak jsem to nedával. Ale tahle dorážka do prázdné branky už vyšla. Ještě, že tak, šlo to snad ještě o tyčku, takže jen tak tak,“ popisoval spokojeně svou gólovou dorážku střely obránce Adama Poláška.

Právě důraz před soupeřovou brankou byl jedním z pokynů, které sparťanští hokejisté před utkáním dostali. A splnili ho na jedničku, první dva góly v podání Tomáše Divíška a právě Formana padly z dorážek a Sparta díky nim vedla po sedmi minutách už 2:0. „Po minulém zápase jsme si řekli, že musíme být připravení před brankou na dorážky, což se nám dneska dařilo hodně,“ komentoval to dravý křídelník.

1.!
MIROSLAV FORMAN si připsal první gól v play off

Po dvou třetinách už Pražané vedli 5:0, Kometa se dostala do hry až v té třetí, kdy bylo na nějaké zdramatizování pozdě. Dala sice dva góly a v závěrečné dvacetiminutovce Spartu přestřílela, ale k ničemu jí to nebylo. „Měli jsme to pořád pod kontrolou, nervózní jsme nebyli. Chtěli jsme hrát pořád stejně, ale ten výsledek tomu trošku nahrával. Hlavně jsme se snažili nedělat vzadu žádné nesmysly,“ upřesnil Forman, s čím sparťané dohrávali zápas.

O tom, kdo si to ve finále rozdá se Zlínem o Pohár T. G. Masaryka, se tak bude rozhodovat v sedmém zápase, který je na programu v pondělí v Praze. „Rozhodně budeme chtít pokračovat v tom, co jsme předváděli v dnešním zápase. Sil máme dost, budeme chtít takhle pokračovat naplno. Doufám, že zápas bude mít podobný průběh jako dneska,“ věří Forman.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

STATISTIKY: Veleli zkušení, dařilo se i bekům

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl

Sparťanská abeceda 2019/2020 - I. díl