2. 11. 2018 HC Sparta

Sportovní úsek Sparty rozšiřuje Tomáš Vrábel

Od poloviny října rozšířil sportovní oddělení hokejové Sparty v roli sportovně-technického manažera odpovědného za vedení skautingového oddělení TOMÁŠ VRÁBEL. Ten již klubu od března 2017 působil jako analytik.

Vrábel, který se ke statistickým analýzám přesunul z pozice sportovního novináře, vede skautingové oddělení Sparty.  Na starost má kromě výběru hráčů také následné jednání s rodiči a agenty hráčů, kteří se ocitnou v hledáčku Sparty.

"Skautuji jak hráče pro A-tým, tak pro týmy Akademie, tedy dorost a juniorku. Naším cílem je propojení A-týmu a Akademie tak, aby se junioři připravovali na dospělý hokej prostřednictvím střídavých startů v seniorských soutěžích. Díky tomu můžeme lépe vybírat a sledovat juniory, se kterými chceme počítat do budoucna," vysvětluje. „Hlavním cílem je vychovat hráče pro profesionální hokej, jsem tak v úzkém kontaktu se sportovním manažerem Michalem Brošem,“ zdůrazňuje.

Broš, Krupp a Nedvěd zhodnotili sezonu

Čtvrtfinále začíná! Junioři jdou na Liberec

Hlinka: Snažil jsem se pomoci, jak jsem mohl

SPA - VIT 1:5 - Sparťanská sezona končí