15. 11. 2007 Jakub Hlaváč

Štefl byl po premiéře zklamaný

Martin Štefl si prožil smutnou premiéru v dresu Sparty. Poprvé nastoupil do utkání od první minuty a po posledním hvizdu rozhodčího šel smutně gratulovat soupeři. V utkání musela naděje Sparty řešit řadu ošemetných situací a z kladenských hokejek sebrala několik vyložených šancí, jenže přišly i smolné momenty, které nakonec dopomohly hostům ke dvěma bodům.
Pro mladého brankáře byla nominace do zápasu velkým překvapením. „Že budu chytat od začátku utkání, jsem se dozvěděl těsně před úvodním bule,“ vysvětloval a okamžitě dodal, proč se tak stalo: „Tomáš Duba má naražené rameno a bylo by zbytečné riskovat nějaké vážnější zranění, tak mu chtěli trenéři ulevit,“ objasňoval. Jaké byly jeho první pocity? „Byl jsem hrozně nervózní, spadlo to ze mě, ale bylo vidět, že jsem toho zatím moc neodchytal,“ přiznává. Poprvé se postavil branky od první minuty a hned se tak stalo před zaplněnými tribunami T-Mobile Arény. „Jsem rád, že jsem si zahrál doma, ale porážka mne mrzí hrozně.“

V druhé třetině kapituloval po dvou téměř totožných situacích – útočník Kladna se obtočil kolem tyče branky a přízemní střelou překonal domácího gólmana. Jediným rozdílem bylo, že Martin Procházka provedl svůj manévr z pravé strany a Kalla naopak našel skulinku u levé tyče. „Poprvé jsem udělal pohyb od tyčky, protože za mnou stál ještě jeden hráč a já tušil nahrávku. Druhá branka byla špatná, puk mi prošel za brankovou čáru kolem brusle.“

Hlavní důvod prohry spatřoval v tom, že Sparta nedokázala svého soupeře dorazit a po vstřelené brance vždy rychle inkasovala. „Měli jsme udržet vedení tři dva. Chyběla i trocha štěstí, které jsme neměli. Je to škoda,“ konstatoval vysoký mladík. Právě třetí gól Kladna byl ze sparťanského pohledu velice smolný. Kalla vystřelil do boční sítě, puk se odrazil zpět do brankoviště. „Vypinkl jsem puk holí, on se postavil na hranu, odskočil a já si ho srazil do branky. Mám pocit, že to bylo od mojí hole,“ vnesl světlo do nepřehledné situace Štefl.

Samostatné nájezdy, to začíná být výstavní disciplína sparťanských gólmanů, dvanáct z patnácti střelců si na maskovaných mužích klubu z Holešovic vylámalo zuby. Za úspěchy stojí především pečlivá příprava pod taktovkou trenéra Bruka.„Trénujeme je pořád a máme lepší úspěšnost,než jeden gól ze tří nájezdů,“ mínila letní posila Sparty. Zdeněk Nedvěd ovšem nedal bývalé opoře Vsetína žádnou šanci. „Vůbec toho hráče neznám, udělal to šikovně, ale chytit se to dalo. Škoda, že jsme žádný z nájezdů nedali,“ litoval.