24. 10. 2014 Robin Mana

Straka: Za tu příležitost jsem moc rád

Před osmi lety získal se Spartou mistrovský titul a nyní se z prvoligových Českých Budějovic vrátil na místo činu, aby jí vypomohl v extraligových bojích. Nechybělo mnoho a mohl svůj comeback oslavit i gólem. To se sice nepodařilo, výhru v pikantním souboji s hradeckým Mountfieldem si útočník JOSEF STRAKA přesto náležitě užil.

Josefe, jaký to byl pro vás návrat?
Samozřejmě výborný, protože byl vítězný. Navíc mě to těší o to víc, že jsme porazili zrovna Hradec Králové. V Budějovicích mi říkali, ať se bez bodů nevracím! (smích)

Kdy jste se vlastně dozvěděl, že nastoupíte za Spartu?
Bylo to rychlé. Včera mi volali že, že mají zraněné hráče, Jardu Hlinku a Dana Přibyla. Ptali se, jestli si chci zahrát a já jsem byl samozřejmě rád, že jsem dostal příležitost znovu nastoupit v dresu Sparty v extralize.

Josef Straka

Napadlo vás vůbec, že ještě dostanete možnost zahrát si extraligu?
Popravdě jsem nad tím vůbec nepřemýšlel, jsem samozřejmě rád. V té poslední sezoně před osmi lety jsem tu získal titul a když jsem šel do šatny, pořád tam visí to připomenutí. Jsou to krásné vzpomínky, na to vítězství nikdy nezapomenu, je to můj největší úspěch.

Stihl jste vůbec nějaký trénik?
V podstatě jen ranní rozbruslení.

V zápase jste dostával šanci i v přesilových hrách, jak jste si se spoluhráči sedli?
Tak vzhledem k tomu, že jsme žádný gól v přesilovce nedali, tak moc ne! (smích) Naštěstí jsme stříleli branky při hře pět na pět a dotáhli jsme to do vítězného konce.

Vy sám jste tam měl dvě velmi dobré šance, mohl byste je popsat?
Při té první jsem jel trošku z úhlu a měl jsem udělat kličku do bekhendu. Jenže jsem se bál, že mi brankář vystrčí hůl, tak jsem střílel na lapačku. On mi to ale dobře pokryl. U té druhé střely to lehce tečoval bek, takže to šlo nakonec nad branku.

Je to velký rozdíl v tempu, když to srovnáte s první ligou? Jak jste to cítil?
Bylo to jiné. Ale Hradec zase nehrál tak nahoru dolů, spíš vyčkávali ve středním pásmu. Kdyby sem přijel nějaký tým, který by lítal s námi, tak by to asi bylo fyzicky náročnější. Zvládl jsem to myslím obstojně, hlavní je, že jsme vyhráli.

Budete hrát i v neděli proti Boleslavi?
Uvidíme, už nejsem nejmladší, tak abych to zvládnul. (smích) Zatím byla dohoda na jeden zápas na výpomoc, uvidíme, co bude dál...

×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťané ve šlágru kola vyzvou Kometu

Sobotka: Věřím, že forma vydrží co nejdéle

CEB - SPA 1:5 - Výhru řídili Horák se Sobotkou

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu