2. 10. 2010 Petr Schwank

Strašně jednoduše inkasujeme, stěžuje si Broš

P r a h a - V utkání s Brnem šikovnou dorážkou otevřel skóre. Michal Broš nastoupil do zápasu jako elitní centr a své role se na ledě nezhostil vůbec špatně. Střílel, přihrával, jel nájezd. Ten však neproměnil. „Měli jsme nad nimi velkou převahu,“ věděl po utkání čtyřiatřicetiletý forvard.

Sparťané svého soupeře doslova zasypali sprškou střel, jejichž počet se nakonec zastavil na strach nahánějícím čísle 55. Jen tři z nich však prošly za záda mrštného gólmana Sasu Hoviho. „My jsme měli 50 střel, oni dvacet. Přehrávali jsme je,“ řekl Broš neomylně po zápase. Jenže chyběla produktivita. Broš společně s Radkem Smoleňákem jsou zatím nejlepšími sparťanskými střelci, když oba doposud vsítili po čtyřech brankách. Oba se trefili i proti Kometě.

MICHAL BROŠ

Velký tlak, kterým Pražané v průběhu zápasu sevřeli svého moravského soupeře, však nedokázali přetavit ve více branek. A naopak několikrát neuhlídali rychlý výpad soupeře, který každé zaváhání bez milosti trestal.“Zase jsme opakovali chyby, o kterých víme, ale nejsme schopni se jich zbavit,“ přemítá Broš. „My se tlačíme celý zápas dopředu, oni nám třikrát ujeli a třikrát se trefili, zatímco my se celé utkání snažíme a dáme ty góly taky tři.“

„Asi je to tím, že doma chceme hrát útočně a soupeř sem přijede jen bránit a čekat na protiútok,“ hledá možné příčiny neúspěchu zkušený střelec. „My bohužel asi nemáme na to, abychom ten zápas po celou dobu kontrolovali a vyvarovali se chyb, zejména v obraně.“

Ve druhé třetině se Brnu povedlo odskočit svému pronásledovateli hned o dvě branky. Není to tak dávno, co v derby sparťané taktéž odmazávali dvougólové manko. „Před třetí třetinou jsme se hodně hecovali. Řekli jsme si, že na to máme, že ten zápas můžeme obrátit a že tomu musíme hlavně věřit,“ popisuje Broš náladu v šatně mezi druhým a třetím dějstvím. To už sparťané ztráceli jen jeden gól. „ A zase jsme to dokázali stáhnout. Z 1:3 na 3:3. Z toho je jasné, že tým v sobě sílu má.“

„Jenomže k takovým situacím by vůbec nemělo docházet. Měli bychom kontrolovat vývoj utkání od začátku až do konce,“ ví zkušený útočník.

Už v neděli 3. října se sparťané v Mladé Boleslavi utkají o první tři body z venkovního zápasu. Cíl je jasný: „Nedělat chyby. Ať už individuální nebo taktické. A hlavně v obraně. Když dáme tři góly, musíme dostat maximálně dva, abychom vyhráli. To si musíme uvědomit.“