5. 10. 2007 Vojtěch Gibiš

Štrba načal první brankou v sezoně obrat v Ústí

Šokem začalo pro sparťany utkání na ledě nováčka z Ústí nad Labem. Holešovičtí sice plnili roli favorita a na domácí tlačili, jenže po dvou rychlých akcích vedlo Ústí v desáté minutě 2:0. Obrat načal až na začátku druhé třetiny Martin Štrba, pro nějž znamenal rychlý gól po buly první trefu v sezoně.
Ze začátku jste Ústí nad Labem zamkli v jejich pásmu, dostali je pod velký tlak. Jenže hráči Ústí dvakrát ujeli a vy jste prohrávali 0:2…
Vyplynulo to ze hry. Domácí nám umožnili dostat je pod tlak, ale bohužel ze dvou jejich střel byly dvě branky. Pak se však ukázala síla našeho týmu a utkání jsme dokázali otočit.

První dvě branky nebyly z kategorie nechytatelných. Tomáš Duba však své lehké zaváhání odčinil ve zbytku zápasu, že?
Tomášovi nejde nic vyčíst. V předchozích sedmi zápasech nás držel svými výkony, stejně jako dnes. Každý občas udělá chybu a Tomáš sám ví nejlépe, co udělal dobře a co špatně.

Petr Přikryl dlouho odolával vaším střeleckým pokusům. Zkoušeli jste měnit způsoby zakončení?
Samozřejmě. Museli jsme něco změnit. Naše pokusy zblízka likvidoval, tak jsme zkoušeli tečovat střely vypálené z dálky.

Ve dvaadvacáté minutě jste jako první překonal Petra Přikryla. Byla to vaše první branka v sezoně. Nebyl jste už nervózní z toho, kdy to tam spadne?
Abych pravdu řekl, tak ne. Jsem známý tím, že moje góly jsou takové šmudláky, většinou se trefuji z dorážek. Zatím jsem se v sezoně dostal spíš do střeleckých šancí ze střední vzdálenosti, ale to pro mě není. Já jsem na ty šmudláky. (smích) To se potvrdilo i dnes, byla zase taková nestřela.

Na Přikryla jste vypálili padesát střel. Myslíte si, že měl ulehčenou úlohu tím, že vás zná z jeho sparťanského působení?
Myslím si, že ne. Každý brankář je rád, když je v permanenci. Bingo se během prvních osmi minut chytil, navíc měli obrovské štěstí. Chytal proti svému týmu, chtěl se vytáhnout. Ze začátku se mu to dařilo, ale nakonec máme dva body my.

Váš druhý útok se dostával do hodně šancí. Například vy jste s Petrem Tonem jeli dva na jednoho ve dvaačtyřicáté minutě, ale Tonovu přihrávku jste v gól nepřetavil. Proč?
Petr Přikryl šel do výborného skluzu, ono mu také nic jiného nezbývalo. Mohl jsem střílet po ledě, nebo pod horní tyčku. Zkusil jsem to nahoru, ale Petr Přikryl tam zvednul betony.

Během přípravy jste hrál s různými spoluhráči, nakonec jste skončil opět po boku Petra Tona, avšak s novým centrem Vaicem. Jak z vašeho pohledu vypadá dosavadní spolupráce vašeho útoku?
Zápas od zápasu se zlepšuje, dostáváme i více prostoru na ledě. Myslím si, že i trenéři poznali, že nám to teď klape. V každém střídání máme tlak, nebo si vytvoříme šanci. Chvilku nám trvalo než jsme se s Lubem sehráli, teď však začíná spolupráce fungovat.

Nenaříkal vás spoluhráč Petr Ton na to, že po pěti zápasech přerušil svou střeleckou sérii?
To se musíte zeptat jeho. (smích) Ale já myslím, že ne. Udělal zase hodně práce pro tým, připsal si dvě nahrávky. Jen ty góly vyšly dnes na někoho jiného.

Stále se vám nedaří venku urvat tříbodové vítězství. Pociťujete nějaký velký rozdíl ve hře doma a venku?
Ani ne. Venku jsme odehráli dobré zápasy, jen nám asi chybí stále kus štěstíčka. Už se však zlepšuje. Ve Zlíně prohra, v Liberci bod, v Ústí dva. Jdeme nahoru. (smích)

V neděli se doma utkáte s Českými Budějovicemi, tedy klubem, kde jste strávil většinu kariéry. Navíc to bude zápas, kde lídr tabulky vyzve mistra. Už se těšíte?
Moc. Zápasy s Budějovicemi mají vždy náboj. I když jsem hrál za Budějovice proti Spartě, vždy to byla kvalitní podívaná.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Permanentky na novou sezonu v prodeji!