6. 4. 2016 Robin Mana

Střelec Barinka: Takhle musíme hrát i příště!

Sparťané dokázali v pátém semifinále skvěle využít výhody domácího prostředí, obrátili nepříznivý výsledek a Plzni nasázeli hned šest branek. Dvěma zásahy se na gólové kanonádě podílel obránce MICHAL BARINKA, který nejprve tečí zvyšoval v závěru prostřední části na 4:1, ve třetí třetině pak vyhnal brankáře Machovského z branky. "Hodně jsme chtěli. Šli jsme si pro to, na nic jsme nečekali, sráželi jsme se a chodili jsme hodně do těla," zhodnotil hru týmu.

Michale, dvě branky jste dal naposledy v listopadu a dnes jste znovu projevil hodně ofenzivní choutky. Jako obránce si to asi hodně užíváte?
Já jsem rád, že nám to tam napadalo všem. Dnes jsme hráli zodpovědně z obrany, jejich ataky jsme ustáli a celkově se nám dařilo. Super zápas.

Při tom prvním gólu jste tečoval střelu Lukáše Pecha, ale při tom druhém jste se hodně zapojil do té útočné akce. Ta střela, to byla taková třešnička na dortu...
Povedlo se to výborně. Ta první akce vyplynula z naší nacvičené přesilovky a při té druhé akci se mi to podařilo i s trochou štěstí trefit těsně nad ledem do protipohybu gólmana. Nemohlo to skončit lépe.

Michal Barinka

Co jste změnili ve druhé třetině, že jste dokázali soupeře hned čtyřikrát gólově zaskočit?
Hodně jsme chtěli. Šli jsme si pro to, na nic jsme nečekali, sráželi jsme se a chodili jsme hodně do těla. Nemůžu říct, že by Plzeň byla méně agresivní, než v předchozích zápasech, ale my jsme na tom taky zapracovali.

Byl právě zvýšený důraz tím klíčem na plzeňskou hru?
Myslím, že jo. Bylo vidět, že jsme do toho šli všichni a bez zbytečného respektu jsme si šli za vítězstvím. V tom musíme pokračovat i nadále.

Před třetí třetinou jste měli třígólový náskok, panovali před jejím začátkem v kabině nějaké i obavy? I vzhledem k tomu, že Plzeň dokázala ve druhém zápase snížit čtyřgólové manko na rozdíl jedné branky...
Nebáli jsme se. Jen jsme si řekli, že budeme pokračovat pořád stejně, nevynechat jediný souboj, nic nepodcenit. O tom druhém zápase jsme se vůbec nebavili.

Jak těžké bylo vypořádat se s absencí Daniela Přibyla a Michala Čajkovského?
Nechci říkat, že to není ztráta. Ale máme dostatečně široký kádr a spoustu kluků, kteří je dokážou zastoupit. Všichni doufáme, že Čajky i Příba budou brzo fit.

Je vysoká výhra povzbuzením směrem k pátečnímu šestému duelu v Plzni?
Na tom nezáleží. Kdyby to skončilo 2:1 nebo 10:1, tak by to bylo jedno. Důležité je, že jsme vyhráli a stejnou hrou se chceme prezentovat i příště, v pátek v Plzni.

×
Odehrané 18:00 | Muži
HC Sparta Praha
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Machy má teď víc gólů než já

SPA - CEB 5:2 - Skóroval také Machovský!

Informace o vstupenkách na hokejový pohár

Permanentky na novou sezonu v prodeji!