18. 11. 2013 Tereza Velikovská

Střelec Hlinka: Rozhodla naše trpělivost

Většinou je v úloze nahrávajícího hráče, v duelu na půdě Litvínova se ovšem zkušený útočník JAROSLAV HLINKA hned dvěma brankami postaral o srovnání nepříznivého stavu. A nakonec se spoluhráči slavil těsné vítězství 3:2 a zisk tří bodů v ledu soupeře. „Litvínov hrál ale tentokrát výborně, pro nás to byl jeden z těch těžších zápasů. Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli,“ oddechl si.

Úvod třetího ze čtyř venkovních utkání v řadě se sparťanům vůbec nevyvedl. Po minutě a půl inkasovali z hole Piroše poprvé, po dalších čtyřech minutách se navíc prosadil i Hübl. „První třetinu jsme v obou gólových situacích trošku zachrápali, přečíslili nás. Nemyslím si, že bychom v té první třetině měli až tak špatný pohyb, ale spíš jsme ty dva momenty prostě nezvládli, nechali jsme si je ujet. A oni to samozřejmě sehráli perfektně. Začátek nám zkrátka trošku utekl,“ přiznal Hlinka.

Jaroslav Hlinka

Možná ani sám Litvínov nečekal, že bude po necelých šesti minutách vést nad vedoucím celkem tabulky už 2:0. „Neřekl bych, že nás vyloženě překvapili. Čekali jsme, že to zkusí, že do nás půjdou. Ale góly jsme nedostali z nějakého jejich tlaku, dostali jsme je po našich hrubkách, kdy jsme si je vyloženě nechali ujet do brejku,“ mrzelo sedmatřicetiletého centra první útočné formace.

Právě na nebezpečné úniky litvínovských šikulů Lukeše či Hübla, který je nejproduktivnějším hráčem Severočechů, se sparťané speciálně připravovali a chtěli jim zamezit. „Mají šikovné hráče, kteří právě brejkové situace umí skvěle sehrát, to jsme věděli a říkali jsme si to před zápasem. Přesto jsme si je ale ujet nechali a oni to využili. O to jsme to měli tentokrát těžší,“ konstatoval Hlinka, který na začátku druhé třetiny zavelel k obratu.

A to také po chybě, tentokrát však na straně soupeře. Obrana si nechala za vlastní brankou po nepovedené souhře sebrat puk od Tona, ten našel Hlinku backhandovou nahrávkou volného mezi kruhy. „Samozřejmě nás to dostalo zpátky do zápasu. Kdyby to oni dokopali za stavu 2:0 po dvou třetinách, tak by to asi vypadalo také trošku jinak. První gól nás nastartoval a pak se nám to povedlo otočit,“ připustil Hlinka, že právě akce z 25. minuty byla pro vývoj zápasu klíčová.

Ve třetím dějství totiž Hlinka po střele Tona dostal puk za záda jinak skvěle chytajícího Francouze i podruhé a rozhodující branku si nakonec připsal Ivan Rachůnek. Litvínov, který pod novými kouči šestkrát v řadě bodoval, dal ale Spartě zabrat. „Hráli výborně, pro nás to dnes byl jeden z těch těžších zápasů. Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli, protože hráli opravdu dobře. Řekl bych, že rozhodla naše trpělivost. Za stavu 0:2 jsme hráli trpělivě a čekali na naše šance, které potom přišly, a my jsme je využili,“ zhodnotil vydřené tři body Hlinka.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!