10. 1. 2017 Robin Mana

Střelec Kudrna: Chceme dojít až na vrchol

Sparta vkročila do semifinále Champions Hockey League těsnou výhrou 2:1, která jí dává lepší pozici do odvety. Svěřenci kouče Kalouse dokázali na ledě švédského Växjö jít do vedení již po sedmdesáti šesti vteřinách a jejich nástup následně potvrdil ještě v první třetině útočník ANDREJ KUDRNA. Pražané sice v závěru zápasu inkasovali, přesto si do odvety vezou více než nadějný výsledek. Úvodní semifinálové představení hodnotí sám střelec vítězné branky.

..:: VSTUPENKY NA DOMÁCÍ ZÁPAS V PRODEJI ::..

Andreji, gratulace k výhře. Jak byste zhodnotil první semifinálový zápas?
Věděli jsme dobře, že proti nám bude stát velmi dobře bruslící tým a že máme šanci uspět jen když budeme vycházet z dobré obranné hry. Měli jsme trochu štěstí, že se nám podařilo hned dvakrát skórovat v první třetině. To nám asi hodně pomohlo k tomu, že jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Vy sám jste se postaral o vítěznou branku. Jak byste popsal tu situaci?
Lukáš Cingel se dostal za brankou k puku, dokázal mi skvěle přihrát. Já už jsem to jen vystřelil a padlo to tam. Měli jsme vážně štěstí. Pak jsme se ale zaměřili na obranu a hodně nás podržel Tomáš Pöpperle, který dnes předvedl opravdu skvělý výkon. Všichni mu musíme za tuhle výhru moc poděkovat.

Došli jste už tak daleko a i teď máte slušně nakročeno k postupu dál. Co vlastně říci k dosavadnímu působení Sparty v Champions Hockey League?
Od samého začátku bereme tu soutěž hodně vážně. Rozhodně to není tak, že by pro nás byla někde na vedlejší koleji. Makáme tvrdě v každém zápase. Chceme dojít až na vrchol.

3
Tolik střel vyslal ANDREJ KUDRNA na branku v úvodním semifinále s Växjö.

Na co si budete muset dát pozor příští týden v pražské odvetě?
Myslím, že to bude podobně těžké utkání. Budeme muset poctivě bruslit a být silní na puku podobně jako dnes. Budeme se tlačit tlačit do branky a doufáme, že to přinese nějaké góly.

Podařilo se zvítězit, ale těch šancí tam měla Sparta přece jen více. Nemrzí trochu, že to nakonec je "jen" ošemetná výhra o gól?
Máte pravdu, že šancí tam bylo dost, na druhou stranu i oni měli své příležitosti. Gólů mohlo padnout více, ale i tak si myslím, že je to dobrá výchozí pozice do odvety.

Máte za sebou poměrně tvrdé utkání, některé zákroky byly až za hranou. Jak jste to vnímal?
Myslím, že už od začátku to bylo hodně tvrdé. Šli jsme do toho po hlavě, jak my, tak oni. Bylo tam pár ostřejších soubojů, ale rozhodčí to trestal. Přesilovek jsme měli více než oni, je jen škoda, že se nám je nepodařilo proměnit.

Jakou očekáváte návštěvu v domácí odvetě?
Doufám, že přijde více lidí než tady. Bude to výborný zápas s kvalitním soupeřem a k vidění bude skvělý hokej. Boj o finále Ligy mistrů, to se nestává každý den, proto moc věřím, že nás naši fanoušci přijdou podpořit v hojném počtu a poženou nás za postupem.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Sparta Praha
PSG Berani Zlín
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

První zápas doma! Do Prahy přijede Zlín

Pavelka: Záleží nám na budoucnosti klubu

Nový Sparta magazine brzy v prodeji!

​Sparťané podruhé přistoupili na snížení platů