15. 3. 2012 Lucie Strouhová

Střelec vítězné branky Sersen: Chceme vyhrát i čtvrté utkání!

Řízný obránce Michal Sersen pálil na horkém brněnském ledě ostře a zaznamenal svůj první bod v play off. Jeho rána nad rameno Trvaje byla vítězná a v průběhu zápasu mužstvo Pražanů uklidnila, Sparta poprvé v sérii s Kometou dokázala odskočit soupeři na rozdíl více než dvou branek.

Michale, začali jste v Brně velice dobře, ale pak vás trochu srazil první gól Brna, souhlasíte?
Ve všech třech zápasech jsme museli dotahovat náskok soupeře, o to hůře se nám hraje. Naštěstí jsme ale ve druhé třetině zvládli zápas vyrovnat a otočit. Když se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou, tří branek, už jsme věřili, že zápas vydržíme uhlídat až do konce.

Michal Sersen

Čím to je, že se nikdy nedostanete do vedení a dotahujete?
Je to malinko o štěstí, protože šance si dokážeme vytvořit. Chybí tam ale ten poslední krůček, doma jsme trefovali tyčky nebo dobře zasáhl Trvaj. Dnes to tam napadalo, konečně.

Nakolik bylo v zápase důležité neproměněné trestné střílení Erata v první třetině?
Byl to jeden z klíčových momentů. Mohli odskočit na rozdíl dvou branek, stejně jako důležitý moment byl ve druhé třetině, kdy domácí ujeli ve dvou na nikoho. Podržel nás gólman Pöpperle a musíme být rádi, jinak to mohl být zcela jiný zápas.

Od druhé třetiny jste Kometu k ničemu nepustili, byl to výkon, jaký si představujete?
Určitě se to dá tak říci. Chceme je co nejméně pouštět do vyložených šancí, ale stále je tam ještě co zlepšovat. Malinko už jsme zlepšili oslabení, je třeba ale pokračovat.

Poprvé jste soupeři utekli na rozdíl dvou a více branek, byl závěr zápasu snadnější?
Každý gól je důležitý v zápasech play off. Ten můj byl rozdílový už o dvě branky, ale přidali jsme další a všechny nám pomohly urvat druhé vítězství.

Váš gól byl nakonec vítězný, můžete se k němu vrátit?
Ve čtyřech na obou stranách nahazoval Angel puk na Maria, ten mi ho přenechal a já jsem jen vystřelil. Padlo to tam, brankář měl asi zakrytý výhled.

Jak moc bylo středeční vítězství důležité?
Určitě můžeme mít nyní výhodu po psychické stránce, už nemusíme nic dotahovat. Naopak můžeme Kometě odskočit a vytvořit si před domácím zápasem ještě lepší psychickou výhodu. Nic víc to ale neznamená, stále nám k postupu chybí ještě dva vyhrané zápasy.

S čím půjdete do čtvrtého utkání?
Chceme vyhrát každý zápas. Musíme zopakovat minimálně stejně dobrý výkon jako ve středu a ještě to vylepšit.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

David Tomášek bude pokračovat ve Spartě!

Termíny Danube Cupu: Slovan, Pavelka a Švýcaři

Možní soupeři v CHL: staří známí i čeští hráči

Sparta se zúčastní Spengler Cupu