23. 7. 2022 Petr Pavlík

Stříbrní dorostenci startují proti Kladnu!

Naši dorostenci vstoupí do sezony 2022/2023 ve čtvrtek 15. září domácím duelem proti Kladnu. Svěřenci Františka Ptáčka a Tomáše Netíka budou chtít navázat na své počínání z minulého ročníku, ve kterém dokráčeli až do finále! Níže si můžete přečíst vysvětlení formátu druhé nejstarší mládežnické kategorie včetně našich zářijových soupeřů.

Změna skupiny, 24 týmů a znovu větší kvalita

V uplynulé sezoně došlo v dorostenecké extralize k zúžení o šest celků a na jaře příštího roku dojde k dalšímu zeštíhlení soutěže, kterou opustí další čtyři týmy. V sezoně 2023/2024 tak zůstane v extralize dorostu už jen dvacet týmů. Všichni účastníci soutěže jsou v první části sezony nejprve rozděleni do tří skupin Západ, Střed a Východ, přičemž v každé skupině figuruje celkem osm týmů. V první části soutěže se týmy střetnou vzájemně dvakrát každý s každým.

Do playoff postoupí celkem čtyři nejlepší celky z každé skupiny, které si zároveň zajistí postup do vyšší nadstavby, záchranu v soutěži a v neposlední řadě účast v play off. Vyšší nadstavba bude tvořena z dvanácti týmů, které se utkají vzájemně čtyřikrát každý s každým. Druhá skupina, v níž budou nasazené celky na pátém až osmém místě, se bude hrát stejným systémem jako vyšší nadstavba. Obě nadstavbové skupiny budou čítat celkem 22 hracích kol a hrát se bude od 25. listopadu. Obě části poté vyvrcholí 4. března.

Všechny týmy z vyšší nadstavbové části po skončení 22 kol automaticky postupují do playoff, kde se k nim přidají čtyři nejlepší celky z nižší skupiny. Formát vyřazovacích bojů zůstává oproti předešlému ročníku neměnný. Osmifinálová série se bude hrát znovu na dvě vítězná utkání, čtvrtfinále a semifinále na tři vítězné duely a ve finále, aby tým došel k zisku mistrovského titulu, musí vyhrát v sérii čtyřikrát. Playoff otevře svou bránu 10. března a nového mistra poznáme nejdříve 11., nejpozději však 18. dubna. Další informace včetně play down či baráže naleznete na následujícím odkazu.

>>>FORMÁT EXTRALIGY DOROSTU V SEZONĚ 2022/2023<<<

Atraktivní soupeři, repríza finále i pražské derby

Sparťanští mladíci hráli dosud své zápasy v první fázi ročníku ve skupině Střed, v sezoně 2022/2023 tomu však bude jinak. Naši stříbrní medailisté z uplynulého ročníku se přesunuli do skupiny Západ, kde změří síly se svým odvěkým rivalem ze Slavie, karlovarskou Energií či plzeňskou Škodovkou, která je právě naším přemožitelem z finálové série na jaře roku 2022. Jak jsme již zmínili, náš tým odstartuje sezonu proti Kladnu a první část sezony završí 19. listopadu doma proti Chomutovu.

SOUPEŘI V ZÁŘÍ EXTRALIGY DOROSTU:

>>>KOMPLETNÍ ROZPIS EXTRALIGY DOROSTU ZDE<<<

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!