5. 5. 2019 Marek Táborský

Sukeľ: Těším se na sparťanské fanoušky

Rychlonohý útočník MATÚŠ SUKEL´si po vydařené sezoně ve Slovanu Bratislava řekl o pozvánku do slovenské reprezentace. V ní nyní bojuje o účast na domácím šampionátu, aby se po návratu připojil do kádru Sparty. Více o prvních letošních posilách Sparty se dočtete na této stránce

Aktuálně jsi v kádru slovenského národního týmu před mistrovství světa. Myslíš už nyní na angažmá ve Spartě?
I když se plně soustředím na reprezentaci a na blížící se světový šampionát, musím přiznat, že někde v hlavě budoucí působení ve Spartě mám a moc se na něj těším.

Věříš si, že se můžeš probojovat na světový šampionát ve tvé rodné zemi?
Myslím, že máme výborně složený tým. Dělám všechno proto, abych hrál co nejlépe. Samozřejmě věřím, že se mohu probojovat až do konečné nominace. Udělám pro to vše, co bude v mých silách.

Sparta je skvělá hokejová adresa, klub s bohatou historií. Je pro mě čest stát se její součástí.
Matúš Sukeľ

Jak se rodil přestup do Sparty?
O zájmu Sparty jsem se dozvěděl od svého agenta už koncem letošního ledna. Tehdy jsme s klubem začali komunikovat a nebylo to pro mě příliš těžké rozhodování. Sparta je skvělá hokejová adresa, klub s bohatou historií. Je pro mě čest stát se její součástí.

Loni jsi hrával v dresu Slovanu Bratislava v Kontinentální lize. Jaká to byla hokejová zkušenost?
Výborná. V Kontinentální lize jsem si zahrál proti opravdu silným soupeřům, získal jsem díky tomu cenné zkušenosti, posunul se hokejově o kus dál. Byl jsem rád, že se mi podařilo vybojovat si místo v týmu a dostával dost prostoru na ledě, to pro můj hokejový vývoj bylo moc důležité. Udělám vše pro to, abych si podobný prostor vybojoval i ve Spartě. To ale půjde jen výbornými výkony.

Znáš se s někým ze sparťanského kádru?
Ano, dobře se znám se svým krajanem Andrejem Kudrnou, byl jsem s ním v kontaktu a získával od něj nějaké informace. Těším se, až se potkám i s dalšími spoluhráči.

Platíš za hokejistu s velkým potenciálem. V čem jsou tvé největší přednosti?
Nerad hodnotím sám sebe. Pokud bych měl ale něco vyzdvihnout, myslím, že jsem dobrý bruslař a dokážu tuto přednost využívat po celé ledové ploše. Mám rád rychlý a kombinační hokej a samozřejmě jsem nejradši, když akce končí góly.

Kde vidíš svou roli ve sparťanském dresu?
Věřím, že budu ve sparťanském dresu produktivní, budu získávat body a hlavně budu co nejvíce prospěšný pro svůj nový tým. Nemohu se této nové výzvy dočkat.

Jak se těšíš do Prahy? Zjišťoval sis už nějaké informace?
Se svou přítelkyní se do Prahy moc těšíme. Je to krásné město, oblíbil jsem si ho už v minulosti, několikrát jsem tu byl na návštěvě na výletě.

Budeš hrát v jedné z nejmodernějších arén v Evropě, kam chodí v průměru přes 9 tisíc fanoušků na zápas. Těšíš se na domácí zápasy?
Slyšel jsem jen skvělé zvěsti o sparťanských fanoušcích a těším se i na domácí O2 arenu, je to krásný stadion.

Foto: Andre Ringuette / HHOF-IIHF Images

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!