27. 11. 2020 Petr Pavlík

Sukeľ: Zasloužená výhra, skvělý výkon!

Na ledě Hradce Králové byl hlavním hrdinou, jelikož zařídil svou druhou trefou v sezoně další cennou výhru. Útočník MATÚŠ SUKEĽ překonal hradeckého brankáře ve třetí třetině a po utkání měl důvod k radosti. „Odehráli jsme opravdu těžké utkání, z obou stran bylo vidět spoustu osobních soubojů. Každý z nás podal v utkání stoprocentní výkon. Zaslouženě jsme vyhráli,“ říká spokojeně.

Po vyrovnaném utkání jsme si odvezli z Hradce Králové cenné tři body. Jak sis ho užil?
Odehráli jsme opravdu těžké utkání, z obou stran bylo vidět spoustu osobních soubojů. Každý z nás podal v utkání stoprocentní výkon, pomáhali jsme si navzájem. Zaslouženě jsme vyhráli. V dalších zápasech musíme trochu ustálit výkony, abychom nestřídali výhry s prohrami. Musíme se udržet na vítězné vlně.

Na čem bylo třeba nejvíce zapracovat?
Řekli jsme, že musíme hrát jednoduše a zbytečně se nedostávat pod tlak. V posledních zápasech jsme inkasovali hodně branek, i proto jsme trochu zapracovali na práci v obraně. Jsem rád, že jsme jako tým hráli velice zodpovědně a dotáhli utkání do vítězného konce. Tři body z Hradce Králové jsou velmi cenné.

Kde hledat klíčový moment celého utkání?
Těžko říct, zda vyrovnávací gól Davida Tomáška, či až rozhodující trefa ve třetí třetině. Celý zápas jsme hráli zodpovědně, jsme rádi, že se štěstí přiklonilo na naši stranu. Po gólu na 2:1 jsme soupeři do žádné velké šance už nepustili. Výborně zachytal Machy, který nám k výhře moc pomohl.

Jak se zrodil tvůj gól ve třetí třetině?
Jejich brankář Štěpán Lukeš odrazil kotouč za branku, odkud mi ho poslal zpátky na hokejku Řepa a já jsem už se štěstím kotouč dorazil do branky. Zaplať pánbůh, že se nám ho podařilo vstřelit, jelikož jsme mohli hrát s větším klidem na hokejkách.

Bylo důležité během nerozhodnutého stavu udržet chladnou hlavu?
Určitě ano. V kabině před třetí třetinou jsme si říkali, že může rozhodnout každá malá chyba, nebo odražený puk. Chtěli jsme být trpěliví celý zápas a počkat si na rozhodující moment. Myslím si, že vydřené vítězství v Hradci Králové nám po psychické stránce jedině pomůže. V dalších zápasech musíme ustálit svoje výkony, chceme se udržet na vítězné vlně.


×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty