24. 9. 2007 Tomáš Kubánek

Sup: Stav 4:1 už byl na nás moc

Další kvalitní derby se zapsalo v neděli do historie vzájemných soubojů pražských S. Mělo spád, šance, góly i dramatické momenty do posledních chvil. Jeho skóre otevřel slávistický kanonýr Michal Sup. Ještě do poloviny utkání Sparta otočila na 4:1, přesto se však musela do konce zápasu o výsledek strachovat.
"Je to škoda. Šli jsme jako první do vedení, ale Sparta pak vyrovnala a utekla nám na čtyři góly. To už bylo moc a už jsme to nezvládli otočit," smutní Sup.

Klíčovou fází utkání, kterou zmiňuje slávistický útočník, byla první polovina druhé třetiny, do níž vstupovali domácí v dvojnásobné početní převaze. Tu dokázali zužitkovat a přidali další dvě branky, a tak bylo skóre rázem 4:1 pro Spartu. "V té době jsme hodně polevili, nehráli jsme svoji hru. Sparta se naopak dostávala do šancí, které proměnila."

V úvodu třetí části to byla naopak Slavia, které bylo na ledě všude plno, a svůj tlak dokázala využít ke dvěma slepeným gólům. Konec střetnutí tak sliboval velké drama. "Určitě jsme ještě neskládali zbraně. Do třetí třetiny jsme šli s úmyslem, že se to ještě pokusíme otočit a že nemáme co ztratit," líčil odhodlannost hostů Sup. Jenže vyrovnat domácí Slavii již nepovolili.

Před závěrečnou power-play většinou přichází na řadu time-out útočícího mužstva. Klíčoví hráči si trochu odpočinou, trenéři mužstvu ukážou, jak mají situaci, která má vést ke gólu, úspěšně sehrát. Jenže tentokrát si oddechový čas slávistická lavička nevybrala. "To je věc trenéra a my jsme to sehráli i bez toho. Bohužel se nám to nepovedlo."

Trenér Kalous si na tiskové konferenci pochvaloval, že zápas měl opět parametry správného derby. Michal Sup nebyl jiného názoru. "Bylo to nahoru-dolů, hrálo se do těla. Bylo to kvalitní utkání."