3. 1. 2008 Jakub Hlaváč

Švagrovský vstřelil první gól za Spartu

V zápase proti Karlovým Varům se o druhý gól Sparty postaral vysoký forvard David Švagrovský. Branka jen korunovala dobrý výkon celé čtvrté řady holešovického mužstva. Tři důrazní dravci si počínali velmi aktivně a nedali svým soupeřům ani milimetr ledu zadarmo. Při jejich střídáních museli být karlovarští hokejisté obzvláště ve střehu, neboť každá chvilková nepozornost byla potrestána nárazem na mantinel.
Trio Becker – Švagrovský - Podlešák mělo na ledě spíše defenzivní úkoly a tito drsní bojovníci si se svou úlohou poradili znamenitě. „Snažíme se hrát co nejjednodušeji, předvádět agresivní hru a bojovat v oslabení. Když dáme nějakou branku, je to jen dobře,“ vysvětluje taktické pokyny odchovanec pražské Slavie.

S blížícím se závěrem dramatického utkání se krátil čas, který členové čtvrté formace trávili na ledové ploše. Více se do hry zapojovali ve vlastním oslabení, kdy bylo možno využít jejich defenzivních schopností. Skočit na led po delším sezení na střídačce a hned bránit klíčové akce soupeře rozhodně není žádný med. „Není to nic příjemného, ale je to naše práce. Vždy, když jdeme na hřiště, jsme odhodlaní udělat maximum ve prospěch týmu.“

A rozumí si spolu i mimo led, oba čeští hokejisté působili v zámoří a mohou tak Beckerovi usnadnit aklimatizaci v pražském mužstvu. „Mluvíme spolu anglicky a snažíme se mu co nejvíce pomáhat. Má to těžké, dostává se do mužstva za pochodu, tak mu to chceme alespoň trochu ulehčit.“

Švagrovského dlouho soužilo zranění a na svůj první extraligový start si musel počkat až do dvaatřicátého kola. Návrat do sestavy mistra nebyl po takové době vůbec jednoduchý, vždyť útočníků má trenér Výborný k dispozici celou řadu. „Rozhodně je to nepříjemné. Nehrál jsem půl sezóny, takže bylo těžké naskočit do toho rozjetého vlaku. Snažím se odehrát každé střídání nejlépe, jak můžu a bojovat po tým.“

A ve středu hrál velmi dobře. Dokonce poslal na konci první třetiny Spartu do vedení 2:1. Gól padl trochu kuriózně. Po střele obránce Tabačeka se kotouč se odrazil od zadního mantinelu na brankoviště, kde si jej našel Švagrovský a střelou mezi betony nedal Sáblíkovi šanci. Přesto po skončení duelu musely třiadvacetiletého útočníka mrzet ztracené body. „Je to škoda, určitě bych gól vyměnil za vítězství, ale co se dá dělat.“ Zápas byl velmi důležitý Sparta měla na Karlovy Vary náskok tří bodů, ale o jedno odehrané utkání navíc. „Byl to pro nás z tohoto pohledu kritický zápas, ale sezóna ještě nekončí, utkáme se s nimi ještě jednou doma. Teď musíme jít dál,“ uzavírá rozhovor dorostenecký mistr extraligy z roku 2001.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila