8. 8. 2008 Daniel Hynek, Tomáš Horyna

Švýcaři odjíždějí s prázdnou, dorost deklasoval Davos 6:1

Dorostenci Sparty přivítali na domácím ledě nevšedního soupeře ze švýcarského Davosu. Měření sil vyznělo i přes počáteční nervozitu jasně ve prospěch pražského týmu, který triumfoval po výhře 6:1. Výborný výkon celého týmu korunoval dvěma brankami Stanislav Eis.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří Davos první polovinu první třetiny jasně přehrávali, ale gól se jim nepovedlo vstřelit. To, co se nepodařilo domácím se poštěstilo švýcarskému Davosu, který ve 12. minutě otevřel skóre nádhernou ranou z prostoru mezi kruhy do šibenice sparťanské branky. 0:1. Sparťané ale rychle dokázali odpovědět. Ve 13. minutě se po pěkné přihrávce Teubnera prosadil před brankou Hudec. I v dalších minutách kralovala na ledě Sparta, ale do vedení se nedostala a tak skončila první třetina 1:1.

Do druhé třetiny vlétla opět lépe Sparta a tentokrát dala branku už ve 3. minutě druhé dvacetiminutovky. To když se nemýlil Eis, který pronikl až před brankáře hostí. Sparta se dostala psychicky nahoru měla více ze hry. Davos však odolával a také se dostával do šancí, jenže nebyl úspěšný v koncovce. V čase 34:40 byl vyloučen hráč Davosu a to byl klíčový moment utkání. Skvěle sehraná přesilovka Sparty totiž skončila gólem. 3:1. Do konce druhé dvacetiminutovky gól už nepadl a tak šli hráči do šaten s výsledkem 3:1 pro Spartu.

Ve třetí třetině hrozili Švýcaři, kteří opět nedokázali proměnit vyložené šance. Góly ale dávala Sparta, a to v 54. minutě, kdy nedal švýcarskému brankáři šanci Žovinec a zvýšil už na 4:1 pro domácí. Davos jakoby přestal hrát a Sparta trestala. Pátou branku přidal krásnou střelou od modré Dvořák a bylo po zápase. Sparta přidala ještě jednu branku, když Teubner přihrál Eisovi a ten přidal svou druhou branku v zápase.

Zápas skončil 6:1 pro Spartu, která si spravila chuť po nevydařeném zápase se Slavií. V domácím dresu zazářil Eis, který dal dvě branky a Teubner, který na dva góly přihrál. Dorostence nyní čeká turnaj v Litvínově. Věříme, že předvedou stejný výkon jako v pátek proti Davosu.

Statistiky

Výsledek 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky:: 13. Hudec (Teubner) , 24. Eis, 36. Hrabák, 55. Žovinec, 56. Dvořák, 59. Eis (Teubner) Vyloučení:: 7:9 Využití:: 1:0 V oslabení:: 0:0