26. 1. 2007 Tomáš Kubánek

Sýkora: Sestava Sparty nás nezajímala

Jednoznačnou hvězdou očekávaného utkání Sparty s Pardubicemi byl bleskurychlý útočník Východočechů Petr Sýkora. Svůj excelentní výkon podpořil třemi přesnými zářezy na střeleckou pažbu a spolu se svými spoluhráči nedovolil marodkou zdecimované Spartě radost byť jen z jediného bodu.
"Jsem rád, že jsme vyhráli, určitě to potěšilo. Dokázali jsme, že umíme hrát," libuje si Petr Sýkora, ale rychle obezřetně dodává: "Musíme myslet dál, protože pozítří hrajeme další zápas a my se chceme dostat co nejvýš."

Na výsledek zápasu a Spartou předvedou hru měla určitě vliv kromě kvalitního výkonu Východočechů i absence hned několika opor Holešovických. "Já na tohle moc nekoukám. Nikdy není rozhodující, v jaké hrajou sestavě, protože mají hodně výborných hráčů. Určitě jim zranění hráči chyběli, ale já jsem hlavně rád, že jsme vyhráli," říká Sýkora.

Pardubická hvězda na Spartě opět potvrdila své střelecké kvality. Petr Sýkora zkompletoval hattrick a navrch přidal ještě trefenou brankovou konstrukci domácí brány. V 7. minutě otevřel skóre první ze svých tří branek, která byla jakousi předzvěstí dalšího dění na ledě T-Mobile Arény. Při vlastním oslabení Sýkora bruslil za vyhozeným pukem, pro který mezitím dojel domácí gólman Salfický a chystal se jej rozehrát. Jenže kotouč putoval z jeho hokejky přímo k Sýkorovi, od nějž se odrazil do svatyně Pražanů. "Tak nějak jsem sáhl po puku, který vystřelil, a úplně náhodou jsem jej zasáhl a spadlo to do brány."

Tříbranková kanonáda posunula pardubického rychlíka na čelo extraligové tabulky střelců, kde trůní s 31 trefami. "Já na tohle vůbec nemyslím," rázně odmítá, že by své statistiky stavěl nad zájmy mužstva. "Tady je důležité, jak hraje mančaft, kam se dotane a ne nějaké předhánění v tabulce střelců."