19. 9. 2005 Vojtěch Gibiš

Tabaček by se mohl vrátit na Nový rok

Pouhých 23 minut sehrál za Spartu v extralize obránce Ján Tabaček, který přišel před sezonou z bratislavského Slovanu. V utkání s Litvínovem totiž nešťastně nalétl do mantinelu a odnesl to zlomenou lýtkovou kostí a zpřetrhanými vazy. Na led by se Tabaček mohl dostat začátkem příštího roku.
Jak vůbec k vašemu zranění došlo?
Napadal jsem litvínovského hráče ve středním pásmu. Ani sám nevím, zda jsem o něj nějak zavadil, či jsem vletěl do rýhy v ledu. Ale spíše se kloním k tomu, že jsem vjel do rýhy, a v plné rychlosti jsem vrazil nohama do mantinelu.

Cítil jste už tehdy, že je to tak vážné?
Už od začátku to hodně bolelo. Když ke mně přišel doktor s masérem a pokoušeli se mě postavit, cítil jsem, že je něco špatně. Proto jsem si radši lehnul zpět na led a nechal se odvézt na nosítkách.

Poté vás odvezli do nemocnice, kde jste se dokonce podrobil operaci. Proč byla nutná operace?
Museli mi kost zpevnit, mám v ní sedm šroubů. Ty mi zatím v noze nechají, vyndají je až po sezoně. Navíc jsem měl ještě zlomené další dvě kosti a přetrhané vazy, které mi sešívali.

Jaký je zhruba předpoklad vašeho návratu na led?
Pokud bude vše v pořádku, tak bych se měl vrátit někdy na Nový rok. Zatím to vypadá dobře, noha ani neotéká. Nejsou komplikace, ani mě to moc nebolí. Bude také záležet na tom, jak rychle se potom dostanu do formy.

Limituje vás zlomenina hodně i v normálním životě?
Určitě. Prakticky jsem pořád doma. Moc zatím nemůžu chodit ani s berlemi. Musím mít nohu stále nahoře, aby mi tam nenatékala krev. Naštěstí bydlím blízko T-Mobile Areny, takže chodím aspoň na domácí zápasy, manželka mě vždycky nějak na stadion dotáhne (smích). Pak sleduji zápas ze šatny. Jinak se zabavuji televizí či internetem.

Domů na Slovensko se zatím nechystáte?
V úterý jdu na kontrolní rentgen, mají mi zasádrovat celou nohu. Manželka si také zatím netroufá odřídit celou cestu na Slovensko, takže tu zřejmě nějaký čas zůstanu. Navíc je to asi i lepší kvůli kontrolám léčby. A je jedno jestli se budu nudit doma na Slovensku či tady.

Uvedl jste, že sledujete domácí zápasy Sparty. Co zatím na předváděnou hru říkáte?
No zatím jsme neměli moc dobré začátky zápasů (smích). Těžko se dostáváme do zápasu, začínáme hrát až když prohráváme o dva góly. V posledním zápase s Českými Budějovicemi už ale bylo vidět, že kluci hrají lépe. Hlavně první lajna hrála super. Zatím se nám daří, což je dobře.

Díky za rozhovor a brzké uzdravení.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila