21. 12. 2010 Tereza Velikovská

Takhle by to mělo po vhazování vypadat, okomentoval Broš svou trefu

P r a h a - Sparta si poprvé v této sezóně poradila s brněnskou Kometou, kterou doma porazila v poměru 3:2. Střelcem vítězného gólu byl útočník Michal Broš, který dorážkou bleskově využil přesilovou hru už po pěti vteřinách, a zařídil tak domácím tři body.

Po překvapivém vítězství v Třinci přišla po pauze další výhra, tentokrát doma s Kometou. Znamená to, že se tým konečně odrazil ode dna?
Určitě je to už lepší, poslední dobou máme více vyhraných zápasů než naopak. Ale na druhou stranu tohle byl zápas po pauze, čeká nás další přestávka, kdy vypadneme z extraligy. Je potřeba to mít v hlavách a držet si tenhle pocit. A po Novém roce se vrátit zpátky přesně takhle a sbírat konečně body.

Michal Broš

Měli jste v hlavách, že jste s Kometou v této sezóně ještě nevyhráli?
Co se mě týká, tak já jsem si vzpomněl na první domácí zápas proti nim, kdy jsme si zasloužili vyhrát, protože jsme je přestříleli a měli jsme hodně gólovém. Ale nepovedlo se nám to. Dnes to byl nový zápas, a ten se nám povedl.

Ve třetí třetině jste dokázali ubránit dlouhé oslabení, nejprve ve třech, poté ve čtyřech. Pomohlo to týmu hodně?
Určitě, bylo to za stavu 2:1, kdyby z této přesilovky vyrovnali, tak kdo ví, jak by zápas dopadl. Tohle byl zlomový moment zápasu.

Naopak vám se povedlo využít přesilovku po vyloučení Dlouhého už po pěti vteřinách…
Nebylo to nic domluveného, bylo to vyhrané buly, O´Brien to tam střílel, krásně našel mezeru mezi nohama hráčů jedoucích proti němu. Já už jsem to tam tečoval před gólmanem a šťastně se mi to znovu odrazilo na hůl. Je to recept, jak by to mělo vypadat po vhazování.

Další extraligové utkání hrajete až na začátku ledna, soupeři vás mezitím doženou v počtu odehraných zápasů. Budete sledovat, jak si vedou vaši soupeři v boji o desítku?
Mně se tabulka poslední dobou nesleduje moc dobře, takže se na ni ani nedívám. Ono na tom nezáleží, ještě je dost zápasů před námi a musíme se dívat nahoru a před sebe.

Jak se těšíte do Švýcarska na Spengler Cup, který vás čeká v závěru prosince?
Už jsem tam byl pětkrát, takže už jsem toho tam viděl dost. Člověk tam přijde na jiné myšlenky, je to prestižní záležitost. Ale určitě si z toho vytáhnu tu pozitivní věc, že hokej tam je změna, hrává se mi tam dobře. A vždycky to mělo takový nakopávací efekt pro tým. Po turnaji většinou bývá dobrý leden.