8. 1. 2012 Marcela Volfová

Tenkrát: Je důležité pravidelně bodovat a udržet si současné postavení

P r a h a - Poprvé v sezoně odehrála Sparta utkání proti Mladé Boleslavi před domácím publikem. Poslední tým tabulky porazili Holešovičtí brankami v posledních minutách utkání 2:0. Uklidňující druhý gól dal Petr Tenkrát. „Jsem rád, že to tam nakonec napadalo a vyhráli jsme,“ prohlásil po utkání.

Podobně jako v prvním vzájemném utkání i tentokrát Mladá Boleslav svého soupeře z opačného konce tabulky potrápila a dlouho Spartu nepustila k vážnější šanci. „Boleslav hraje defenzivní hokej a my jsme to moc dobře věděli. Také jsme věděli, že musíme být trpěliví a počkat si na šance. To se nám dnes vyplatilo a sebrali jsme všechny body,“ uvedl Tenkrát a dodal, že je vždy těžké hrát se slabšími týmy. „ Tato mužstva sem přijíždějí s tím, že nemají co ztratit a hrají uvolněně. Každý bod, který tu vybojují, je pro ně plus. Pro nás je to těžší a my se s tím musíme vyrovnat, hrát dál a sbírat body,“ dodal.

Petr Tenkrát

Hostující tým dlouho držel brankář Valent, který se proti Spartě vytáhl několika skvělými zákroky. „V první třetině měl několik dobrých zákroků i trochu štěstí. Druhá třetina byla z naší strany hodně špatná, především tím, že jsme hráli hodně v oslabení a nemohli jsme se do toho dostat. Třetí třetinu nám to tam naštěstí napadalo a vyhráli jsme,“ popsal průběh utkání zkušený útočník. Dlouhých 51 minut se hrálo bez gólu a hrozilo, že již potřetí v sezoně skončí utkání Sparty 0:0 po základní hrací době. „Bylo by to zase zajímavé hrát další zápas bez gólu, ale zaplať pánbůh se tak nestalo,“ usmíval se Tenkrát, který zajistil uklidňující druhou branku Sparty. „Viděl jsem, jak si Toňák najíždí. Snažil jsem se nabrat rychlost, srovnat se s ním do jedné linie, počkat si na přihrávku a trefit bránu,“ popsal svůj patnáctý gól v sezoně Tenkrát.

Sparta zakončila rok pěti výhrami v řadě, v novém roce odehrála tři utkání, ve kterých se jí ale nedařilo tolik, jak možná někteří očekávali. „Teď jsou těžké zápasy, všichni už cítí, že se schyluje ke konci základní části a chtějí sbírat body. Myslím si, že nás teď nečeká lehký soupeř a všechno budou obdobné zápasy, jako byly tyto. Pro nás je důležité, pravidelně bodovat a udržet si současné postavení v tabulce,“ zakončil Tenkrát.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Dnes v 15:00 | Dor.
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťané ve šlágru kola vyzvou Kometu

Sobotka: Věřím, že forma vydrží co nejdéle

CEB - SPA 1:5 - Výhru řídili Horák se Sobotkou

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu