13. 4. 2013 Tereza Velikovská

Tenkrát s Rachůnkem asistovali u výhry

Sparťanští zástupci PETR TENKRÁT a IVAN RACHŮNEK asistovali také u druhého vítězství nad Německem v rámci Euro Hockey Challenge. A to doslova, Tenkrát se na výhře 3:1 podílel dvěma gólovými nahrávkami a Rachůnek jednou. První jmenovaný byl nakonec vyhlášen nejlepším hráčem zápasu z českého týmu. V mládežnických kategoriích se do listiny střelců zapsali MARTIN SVOBODA a JIŘÍ ČERNOCH.

Útočníci Petr Tenkrát a Ivan Rachůnek nastoupili i v druhém měření sil s Německem v rámci Euro Hockey Challenge. Tenkrát se tentokrát postavil na křídlo útoku po boku Kašpara a Hertla, Rachůnek hrál ve formaci s Gulašem a Pechem. Tenkrát byl opět střelecky aktivní, po jeho vyražené střele v úvodu druhé třetiny otevřel skóre utkání Hertl. V oslabení pálil na Reimera znovu, ale tentokrát přestřelil. Těsně před polovinou utkání ale přidal další asistenci, tentokrát na šťastnou trefu Kašpara. Asistenci si připsal také Rachůnek, a to na třetí českou trefu, kterou přidal ve 49. minutě Pech.

Černoch se Svobodou se trefili, junioři vyšli naprázdno

Reprezentační výběr do 20 let nenavázal na výhru nad Slováky a ve svém posledním představení na Turnají čtyř zemí v Trnavě prohráli s Finskem 0:1. Hráči Suomi vstřelili jedinou branku utkání až minutu a půl před koncem třetí třetiny, do té doby Češi odolávali jejich tlaku. V sestavě kouče Miroslava Přerosta opět figurovali všichni tři sparťanští junioři – na centru elitní útočné formace hrál Dominik Simon, ve třetím útoku spolu hráli Martin Matějček a Martin Procházka. Juniorský výběr nakonec obsadil po prohrách s Rusy a Finy a výhře nad domácím Slovenskem konečné třetí místo.

Reprezentace do 17 let prohrála i ve svém druhém střetnutí na Turnaji čtyř zemí v Kravařích. Po porážce s Ruskem nestačili ani na Finsko, kterému podlehli vysoko 1:8. Jediný český gól vstřelil sparťanský útočník Jiří Černoch, obránce Patrik Kadeřávek se neprosadil.

Naopak výběr do 16 let pod vedením kouče sparťanského staršího dorostu Pavla Arnošta dokázal na Turnaji čtyř zemí v Přerově vyhrát i svůj druhý duel. Ná výhře 4:3 po samostatných nájezdech se gólem z dorážky a nahrávkou podílel Martin Svoboda, při dovednostní soutěži sice přestřelil, ale jeho tým přesto bere vítězství a v neděli bude s Ruskem bojovat o první místo v turnaji.

×
Odehrané 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC Energie Karlovy Vary
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní

SPA - KVA 6:3 - Sparta vzdala hold výhrou

​Jedenáctý hold vzdáme legendám kriminalistiky

Prchal: Sparta je obraz dobré výchovy mládeže