4. 8. 2009 Lucie Strouhová

Testovaný Macholda: Chci se prosadit a hrát o nejvyšší příčky

Během prvního přípravného utkání s Berounem oblékl sparťanský dres také zadák Petr Macholda, jenž je v Holešovicích na testech do půli srpna. Přestože se do statistik gólově skromného utkání nezapsal, předvedl solidní výkon a řekl si o pozornost.

Vytáhlý obránce Macholda strávil předchozí dvě sezóny v zahraničí. V neměckém Wolfsburgu nasbíral celkem patnáct bodů, posléze se rozhodl pro návrat do rodné země. Již více než týden se připravuje s pražskou Spartou, kde má za úkol přesvědčit trenéry a vedení klubu o svých kvalitách. „S manželkou se nám narodilo dítě, proto jsme se rozhodli pro návrat,“ upřesňuje sedmadvacetiletý hráč.

PETR MACHOLDA
Obránce Petr Macholda bude na zkoušce ve Spartě do poloviny měsíce srpna.
Pražský velkoklub je pro Macholdu jasnou volbou. Dříve působil v Litvínově, Karlových Varech nebo Zlíně, kde dokonce oslavil mistrovský titul. Ten by si obránce rád potěžkal znovu. „Měl jsem i jiné nabídky, ale láká mě hrát o nejvyšší příčky,“ potvrzuje.

První šanci ukázat se rovněž sparťanské veřejnosti dostal mostecký rodák v úterní podvečer. Holešovičtí na svém ledě hostili Beroun. „Proti Spartě se chce každý vytáhnout, což vím z vlastních zkušeností, když jsem byl na straně soupeře a také Beroun hrál s maximálním nasazením. Na začátek jsme se slušně zapotili,“ pousmál se levý obránce, jenž kromě české extraligy okusil také tři německé celky.Zkušeností má tedy dostatek.

Nové poznatky sbírá i nyní, letní příprava se však od těch předcházejících příliš neliší. Myšlenky Macholdy se stáčejí k jediné, touží se probojovat do sestavy Sparty. „Na hodnocení je příliš brzy. Určitě je tady kvalitní tým a mým úkolem je přesvědčit okolí, že můžu být jeho součástí,“ uzavírá novic v Hynkově družině.