13. 10. 2014 Daniel Ryl

Těžký týden startuje doma s Litvínovem

V neděli mohli fanoušci vidět divokou přestřelku s Vítkovicemi a tentokrát zamíří do Prahy druhý celek tabulky. Litvínov v posledním kole poprvé v sezoně prohrál a sparťané mu budou chtít připsat druhou porážku v řadě. Přijďte Spartu podpořit v cestě za vítězstvím. Utkání s Vervou startuje v úterý 14. října v 18:30.

Verva překvapuje ligu a drží se v čele tabulky

Největším tématem léta byl Martin Ručinský. Zkušený útočník se rozhodoval, zda nepověsí brusle na hřebík, ale výsledkem byla další sezona kariéry. A zdá se, že udělal dobře. Sám Ručinský vede klubové bodování a jeho tým držel sérii osmi zápasů bez porážky.

Bývalý reprezentační útočník sice svého kamaráda Petra Nedvěda k prodloužení kariéry nepřemluvil, ale to mu očividně nevadí. Zatím má na kontě jedenáct bodů za čtyři branky a sedm asistencí. V posledním utkání ovšem nebodoval a bylo zle.

Do Litvínova zavítali Bílí Tygři a rozhodně tam nepřijeli ochutnat vyhlášenou klobásu. Už po první třetiny vedli o dvě branky a na začátku druhé třetiny přidal třetí gól a druhý v zápase Bakoš. Liberec si v severočeském derby dokráčel pro vítězství 4:1. "Nemůžeme po jedné prohře věšet hlavy. Musíme to hodit za hlavu a chovat se úplně stejně jako po vyhraném zápase," motivoval po utkání brankář Francouz.

Ten šel z ledu už po druhé třetině, což je v litvínovské brance nezvyklé. "Myslím si, že to bylo velké plus pro tým, a pak jsme se i zvedli," hodnotil střídání s Lukášem Horákem kladně. Teď čeká Vervu Sparta, která v neděli nastříela sedm branek. "Pojedeme to odmakat a budeme doufat, že z Prahy přivezeme nějaké body," hodnotil po utkání pro web hokej.cz.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU LITVÍNOVA

PŘÍCHODY ODCHODY
Karel KUBÁT (O, Sparta) Matěj STŘÍTESKÝ (O, Mladá Boleslav)
Zbyněk SKLENIČKA (O, Ústí nad Labem) Patrik NECHVÁTAL (B, Znojmo, hostování)
Roman PŠURNÝ (Ú, Karlovy Vary, hostování)
Petr FRANĚK (B, konec kariéry)
Jakub ČERNÝ (Ú, Junosť Minsk, BLR)

Zlepší Sparta nepříznivou říjnovou bilanci proti Litvínovu?

Říjen není pro vzájemné duely s Litvínovem příliš příznivým měsícem. Sparta v něm za posledních deset let odehrála proti Vervě devět zápasů a vyhrála pouze tři. Zlepší sparťané svou negativní bilanci?

2:1
Nejčastější výsledek říjnových zápasů posledních 10 let.

Sparta vyhrála hned první říjnový duel v roce 2004, když doma porazila svého soupeře 2:1. Od té doby vyhrál Litvínov pět říjnových vzájemných zápasů v řadě, ale nutno podotknout, že se všechny odehrály v Litvínově. Další tři zápasy odehrála Sparta doma, oslavila dvě vítězství a jednou prohrála.

Celkem třikrát skončilo utkání výsledkem 2:1. Dvakrát to znamenalo tři body pro Severočechy a jednou pro Spartu. V posledním utkání to ale neplatilo, protože Litvínovští na první říjen loňského roku asi jen tak nezapomenou. V Praze totiž schytali debakl 0:7.

Bauer hokejová střelnice

Již od 17:00 hodin bude před Tipsport arenou v provozu Bauer hokejová střelnice! V ní můžete otestovat nové hokejky Bauer a také se zapojit do soutěže o nejtvrdšího střelce, který vyšle puk na branku nejvyšší rychlostí.

Sestavy z posledního zápasu:

HC Sparta Praha: Staňa – Hrbas, Barinka, Piskáček, Polášek, Ďaloga, Mikuš, Pilař, Mikliš - Kumstát, Pech, Rolinek - Sabolič, J. Hlinka, Klimek - Cingel, Přibyl, Buchtele - Černoch, Volek, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.

HC Verva Litvínov: Francouz (41. Horák) - Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, Zeman, Pavelka, od 41. Baránek - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Šrámek, Piroš, Jurčík - Písařík, Smolka, Gerhát. Trenér: Radim Rulík.