25. 2. 2022 Petr Pavlík

Thorell: Hold jsem si užil, atmosféra byla skvělá

ERIK THORELL řídil důležitou výhru v utkání proti Olomouci, když dvěma góly zajistil obrat a výraznou měrou přispěl k cennému vítězství. Sparťané i díky němu zvítězili i ve druhém utkání, které bylo věnované tradičnímu projektu Sparta vzdává hold. „Je super hrát pro takovou věc. Vždycky jsem moc rád, když mohu být součástí něčeho speciálního. Celou akci jsem si moc užil,“ uvedl švédský útočník.

Máme za sebou vítězný zápas s Olomoucí, která předvedla velmi bojovný výkon. Jak sis užil celý večer?
Bylo to velmi náročné utkání, ale zároveň jsem si ho moc užil. Přišlo hodně diváků, byl to skvělý zápas. Atmosféra byla výborná.

V utkání proti Olomouci jsme znovu naskočili ve speciálních maskáčových dresech a završili 13. ročník úspěšného projektu Sparta vzdává hold. Co říkáš na takovou akci?
Je super hrát pro takovou věc. Vždycky jsem moc rád, když mohu být součástí něčeho speciálního. Celou akci jsem si moc užil.

Proti Olomouci jsme otočili skóre ve druhé třetině a dlouho to vypadalo, že utkání bude vyrovnané až do konce. Jak hodnotíš celkově naše počínání?
Myslím si, že v první polovině zápasu jsme nehráli úplně podle představ. V dalších zápasech potřebujeme hrát daleko lépe. Ve třetí třetině jsme výhru vybojovali, měli jsme dost sil a udrželi dvoubrankový náskok. Tři body jsou pro nás velmi cenné.

Byly naše tři vstřelené branky ve druhé třetině klíčovým faktorem v celém utkání?
Ano. Prohrávali jsme třikrát o jeden gól, chyběly nám vstřelené góly. Efektivita byla z naší strany ve druhé třetině velmi dobrá. Dali jsme tři branky rychle za sebou, což bylo pro nás velice důležité.

V sezoně jsi nasbíral už přes padesát kanadských bodů. Jak se cítíš?
Cítím se velmi dobře. Chci hlavně pomáhat týmu, což je pro mě nejdůležitější. Moje role v týmu je útočit, dávat góly a vytvářet šance svým spoluhráčům. Jsem rád, že se mi daří.

Proti Olomouci jsi znovu naskočil po boku Romana Horáka a Filipa Chlapíka. Jak si užíváš obnovenou spolupráci se svými spoluhráči?
Hrát s takovými hráči je skvělé. Oba jsou úžasní hokejisté, Roman má za sebou spoustu zkušeností a Filip je pro změnu nadějný talentovaný útočník. Hru s nimi si moc užívám.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Páté místo dorostenců na President Cupu

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů