5. 12. 2005 Lucie Vítková

To jsem ještě nezažil, pravil smutně Ondřej Kratěna

Byla to třetina hrůzy. Která? Ta druhá! Sparťané rychle přišli o hubené vedení, když inkasovali třikrát v oslabení během pěti minut. V disciplíně, která Pražanům do nedělního večera vycházela. Další gól padl v plném počtu hráčů na ledě, avšak ze čtyřbrankové sprchy domácích se Holešovičtí již neoklepali, zaslouženě prohráli. Vsetín se ponořil do víru oslav, zvítězil podruhé v sezóně, na Lapači dokonce poprvé od měsíce února.
Zklamání se dalo vyčíst z tváře útočníka Ondřeje Kratěny krátce po utkání. Přesto mělo šikovné pravé křídlo o příčině prohry jasno hned od začátku. Kámen úrazu byl ve druhé třetině, především v jejím úvodu, kdy Sparta v krátkém sledu třikrát inkasovala. “Totálně, ale opakuji totálně jsme druhou třetinu nezvládli. Přitom jsme do ní šli s tím, že první oslabení přežijeme a budeme hrát dobře, ale opět se to nezdařilo,“ zlobil se olomoucký odchovanec.

Sparta inkasovala tři branky, všechny tři v oslabení. Přitom v této herní činnosti Holešovičtí dominovali, naopak omlazený Vsetín se v přesilovkách trápil. Na ledě to ovšem vypadalo zcela jinak. “Neřekl bych, že bychom dělali něco jinak. Branky ani nepadaly po nějakých našich hrubých chybách. Nevím, jak bych to vysvětlil. Vím jen, že to bylo sakra rychlé,“ nevěřil ještě dvě hodiny po klíčovém momentu vlastním očím účastník dvou mistrovství světa. “Hlavně jsem smutný a rozčarovaný, jeli jsme do Vsetína vyhrát a nevezeme ani bod,“ dodal jedním dechem.

Spartě hrálo do karet vše. S přehledem porazila v pátek Karlovy Vary, střelecky se nabudila. Valaši prohráli pětkrát v řadě, na domácím kluzišti vsetínského Lapače v probíhající sezóně neuspěli ani jedinkrát. Sparta prohrála, nastala chyba, ale kde? “Chyba je jednoznačně v nás. Stále něco vymýšlíme, děláme zbytečné kličky, hledáme lépe postaveného spoluhráče… Namísto toho abychom hru zjednodušili a snažili se střílet,“ vidí příčiny nezdarů hokejové dvojče Michala Broše.

Pražané jsou v tíživé situaci, nedaří se jim. Když ve Vsetíně prohrávali dvoubrankovým rozdílem, jakoby zápas položili. Hráč ve výhodné pozici hledal alibisticky lépe postaveného spoluhráče, nikdo nestřílel. V přesilových hrách měla Sparta problém slabý Vsetín vůbec uzamknout v obranné třetině. “Každou akci se snažíme ještě vyšperkovat, ale to si nemůže v této naší situaci vůbec dovolit. Potřebujeme vtlouci do hlav, že musíme střílet a střílet a ještě jednou střílet,“ uvědomuje si pravý křídelník druhé formace.

Druhý pes je zakopán v nevyrovnanosti výkonů. Pražané pouze jedinkrát v sezóně dokázali udělat sérii tří vítězství v řadě, bylo to téměř před měsícem. Od té doby, stejně jako zápasy předtím, střídá vítězství porážku a obráceně. “Chtěli bychom urvat nějakou sérii, kdy se nám bodově bude v kuse dařit, jenže nejde to,“ krčí bezmocně rameny pátý nejproduktivnější hokejista mužstva. Svízelná situace tedy pokračuje a je násobena nelichotivým faktem, že následující zápasy sehraje Sparta opět na ledě soupeřů a neví si rady. “Kdybych věděl, kde je chyba, tak se jí všichni hned vyvarujeme a děláme věci jinak, ale my to ani nevíme. Prostě to nejde a pěkně mě to štve,“ uzavřel povídání sympaťák sparťanské kabiny.