16. 3. 2012 Lucie Strouhová

To jsme nebyli my, nebylo do řeči Jánskému

B r n o - Jen těžko hledal slova, kterými by vysvětlil počínání Sparty ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání, útočník Peter Jánský. Opařený se sklopenou hlavou dlouho rozmýšlel nad každou větou. Více než prohra jej ale trápil výkon, kterým Sparta přišla o šanci vyhrát důležité třetí utkání v sérii.

Otěže zápasu od samého úvodu tahala brněnská Kometa. Pražané tentokrát nezachytili úvod střetnutí a počtvrté v sérii inkasovali jako první. „To už není možné. Než se rozkoukáme, už prohráváme,“ sklesle konstatoval Peter Jánský.

„Snažíme se jít do zápasu nažhavení, ale Kometa více maká. Ve čtvrtek rozhodla už první třetina, celý zápas jsme se nedostali do tempa,“ hledal příčiny nezdaru šestadvacetiletý forvard. „Nebruslili jsme, zaostávali jsme za Kometou ve všech herních činnostech. Nebyli jsme to zkrátka my, pořád jsme jen vymýšleli a byli všude o krok pozadu,“ doplnil hokejista, jenž mužstvo posílil před začátkem sezóny, její podstatnou část ale strávil na marodce.

Peter Jánský
Hokejistům z hlavního mužstva nevycházejí v sérii ani přesilové hry, nedokázali proměnit ani jednu. Ve čtvrtém utkání se navíce nedostali ani do tlaku, problémy přicházely již ve středním pásmu. Jandačovi svěřenci jen těžko hledali recept na brněnský obranný val. „Mají rychlý přístup, těžko se nám proti nim hraje. Navíc jsme pomalí a nechodíme do branky, nestřílíme,“ láteří Jánský, který stál za jediným úspěchem hostí.

„Už jsem myslel, že branka platit nebude. Ale ostatní hráli, tak jsem ještě zkusil vystřelit,“ vracel se k jediné trefě, která prošla za záda Jiřího Trvaje. „Chytá dobře celou sérii,“ vysekl soupeři poklonu.

Nepovedené utkání musí sparťané hodit za hlavu a v sobotu začít s čistým štítem. Holešovické mužstvo čeká možná klíčový duel série. „Nebyl to náš den, opravdu to bylo špatné. Ale teď už není co vymýšlet, je to pouze o bruslení. Pokud budeme makat, více bruslit a nabízet se, tak jsme schopni uspět,“ věří litvínovský odchovanec.