18. 8. 2016 Petr Pavlík

Tomáš Netík: Góly pořád dávat umím!

Pražský celek nastřílel v úvodním duelu na ledě Comarchu Cracovia sedm branek a hned tři z nich měl na svědomí TOMÁŠ NETÍK. Pražský rodák si tedy připsal cenný hattrick. Forward, který v uplynulé sezoně nastřílel dohromady pouze osm gólů, nyní cítí šanci na zlepšení. Hrdina středečního utkání se rozpovídal nejen o svých zásazích, ale také o krakovské hale či nedělním soupeři, kterým bude švédský Färjestad.

Úvodní zápas nového ročníku Ligy mistrů je za námi. Jakou měl podle vás úroveň?
Úroveň to mělo slušnou. Potvrdilo se, že jsou v Lize mistrů kvalitní zápasy. Nevěděli jsme, co od Poláků čekat, protože to je taková netradiční hokejová země, ale hráli dobře a nepříjemně. Zaplať pánbůh jsme rychle vedli a zápas jsme zvládli.

Budu opakovat, že góly prostě dávat umím. Minulý rok jsem je prostě nedával. Dával jsem góly celý život, tak snad doufám, že ty góly budu dávat pravidelněji.
- Tomáš Netík

Utkání navštívilo přes sedm tisíc diváků. Odpovídala tomu atmosféra?
Atmosféra byla hezká. Už jenom aréna byla nádherná, byl jsem z jejich arény příjemně překvapený. Přišlo hodně lidi, kteří fandili a užívali si to. Všichni měli vlajky, šály. (směje se) Bylo to hezké, atmosféra byla dobrá a výrazně se pod to podepsali také naši fanoušci.

Jednalo se o první ostrý start na začátku sezony. Jak jste na tom byl s fyzickými silami?
Mně se hrálo docela dobře. Samozřejmě, je to začátek sezony. V aréně bylo teplo, takže to stálo spoustu sil, ale hrálo se mi docela dobře.

Který moment nakonec rozhodl o vašem vítězství?
Dali jsme rychlé góly a vytvořili jsme si náskok. Bylo by určitě nepříjemné, kdyby za stavu 2:1 vyrovnali, protože na to měli hodně šancí. Tomáš Pöpperle ovšem zachytal výborně, tam by bylo hodně nepříjemné, kdyby srovnali. Pak bychom se s nimi přetahovali, ale naštěstí jsme dokázali proměňovat svoje šance. Tím, že jsme dali góly, jsme jim odskočili a pak zápas kontrolovali.

Soupeři jste nasázeli celkem sedm gólů. Čím si vysvětlujete, že Sparta byla mimořádně produktivní?
Někdy se takové zápasy hrají. Myslím si, že jsme byli lepší celý zápas. Šance jsme si vytvářeli a proměnili, takže jenom dobře, že jsme ty góly dali.

Celkem tři padly z vaší hole. Ve všech třech případech jste mířil do horní části branky. Byl to váš úmysl?
Trošku úmysl, trochu to vyplynulo ze situace. Při tom prvním gólu mi to nahrál Juraj Mikuš. Tam jsem trošku viděl, že je otevřené místo nad lapačkou, tak jsem to trefil. Při druhém gólu vlastně to samé. Taky nahoru nad lapačku. Při tom třetím mě hezky našel Pecháček, tam už jsem automaticky střílel pod horní tyčku. Byl jsem už víc k bráně. Všechny tři střely se povedly a spadly tam.

Jak se vám hrálo po boku letní posily Dominika Uhera?
Hrálo se nám dobře. Dali jsme góly, vyhráli jsme. (směje se) Takže to můžu hodnotit jenom pozitivně. Šance jsme si vytvářeli, myslím, že to nebylo úplně špatné.

8
Autor hattricku Tomáš Netík si na ledě Comarchu připsal celkem osm střel.

V uplynulých zápasech jste většinou nastupoval až ve čtvrté formaci. Ovšem proti Krakovu vaše herní vytížení šlo rapidně nahoru. Cítíte, že právě nyní přichází střelecká forma?
Já jsem předtím hrál dva nebo tři přáteláky ze čtvrté lajny, ale i tak jsem hrál přesilovky. Teď jsem se posunul nahoru. Jsem rád, že jsem to trochu využil. Budu opakovat, že góly prostě dávat umím. Minulý rok jsem je prostě nedával. Dával jsem góly celý život, tak snad doufám, že ty góly budu dávat pravidelněji.

V neděli vás čeká první zápasová konfrontace v O2 areně, ve které změříte síly se švédským Färjestadem. Co musí Sparta zlepšit, aby přehrála i švédský celek?
Neřekl bych zlepšit, protože jsme zápas v Krakově odehráli dobře. Potřebovali jsme ho vyhrát a vyhráli jsme ho. Färjestad je hodně silný soupeř. My ten zápas musíme hrát tak, abychom měli šanci ho vyhrát. Určitě budeme muset hodně dobře bruslit, bránit, nebo je předčít v agresivitě. To bude rozhodující, bude to výborný zápas. Doufám, že ho zvládneme také.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kempný: Máme co zlepšovat, závěr nekomentuji

Buchtele: Hráli jsme dobře ve všech situacích

KLA - SPA 1:7 - Emoce, první góly a výhra

JUN: LIB - SPA 1:3 - Výhra a skvělé přesilovky!