14. 10. 2011 Marcela Volfová

Tomáš Pöpperle: Sbíráme body a je znát, že si mužstvo věří

V předehrávce 11. kola si Sparta připsala další dva body do extraligové tabulky, když po samostatných nájezdech porazila Mladou Boleslav 2:1. Výrazný podíl na úspěchu měla brankářská jednička Holešovických Tomáš Pöpperle. „Dva body jsou super, jsme spokojení,“ prohlásil po utkání.

Spartě přitom začátek zápasu nevyšel tak dobře jako v posledním utkání proti Vítkovicím, kdy od úvodního buly zasypala soupeře množstvím střel. V utkání v Mladé Boleslavi to byli domácí, kteří měli začátek zápasu ve svých rukou a Spartu dlouho k ničemu nepustili. „ Je to pravda, čekali jsme, že po nás půjdou a přesto jsme dělali chyby. Odevzdávali jsme jim puky, oni tak měli více šancí a dostávali se do tlaku,“ připustil Pöpperle. Boleslavští svůj tlak zužitkovali chvíli po vlastním oslabení, kdy puk za Pöpperleho dopravil Tomas. „První třetina nebyla z naší strany ideální, museli jsme si k tomu něco říct,“ dodal. Přestávkový proslov Spartu viditelně nabudil. Vytvořila si několik slibných šancí a nakonec v přesilové hře gólem Tenkráta vyrovnala. „Od druhé třetiny se to výrazně zlepšilo a nakonec se nám podařilo vyrovnat,“ uvedla sparťanská jednička, podle které byla třetí třetina z pohledu Sparty ještě lepší, „měli jsme tam dvě, nebo tři šance, po kterých jsme mohli odskočit, ale i za dva body jsme určitě rádi,“ dodal.

Tomáš Pöpperle

Stejně jako v nedělním utkání proti Třinci dospěl zápas do samostatných nájezdů, ve kterých opět kraloval Pöpperle. Toho trochu zaskočilo, že proti němu nejel bývalý hráč Sparty David Výborný. „Opravdu mě to překvapilo. Vrbatu jsem tipoval, to bylo jasné, ale pak jsem čekal Balaštíka a Výborného,“ neskrýval Pöpperle svůj údiv, že místo zkušené dvojice proti němu nakonec jeli Cetkovský a nováček v dresu Boleslavi Goertzen. Ani jeden však na Pöpperleho nevyzrál a díky úspěšnému nájezdu Petra Tona si Sparta odvezla z Boleslavi dva body. „Výhra potěší, jeli jsme sem získat nějaký bod a to se nám podařilo. Dva body jsou super, jsme spokojení,“ prohlásil.

Pro hráče i fanoušky Sparty bylo utkání zajímavější i o fakt, že se proti svému bývalému týmu poprvé představil David Výborný, který v utkání několikrát ohrožoval Pöpperleho bránu. „Hraje výborně, je to dědek, ale začal hrát parádně. A když byl na ledě, tak to bylo hodně znát,“ prohlásil na adresu bývalého kapitána Sparty Pöpperle, který našel slova chvály i pro novou posilu Holešovických Davida Kočího. „Myslím, že odehrál pohodový zápas, neudělal žádnou chybu. Bylo vidět, že je tam ta tvrdost, kterou od něj očekáváme.“

Sparta vyhrála čtvrté utkání v řadě a v kabině vládne pohoda. „Udělali jsme nějaké zápasy, od začátku sezony hrajeme dobrá utkání, kvalitní hokej. Sbíráme body a je znát, že si mužstvo věří. Myslím si, že hrajeme velmi dobře,“ uvedl Pöpperle na závěr.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Němeček: Gól bych vyměnil za výhru

Podpora Sparty: fandění i obří choreo

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?