7. 9. 2013 Jiří Liebreich

Tomáš Pöpperle: Z týmu mám parádní pocit

Generálka na ligu Spartě vyšla, obzvláště pak brankáři TOMÁŠI PÖPPERLEMU. Ten si připsal čisté konto, zároveň byl vyhlášen nejlepším mužem utkání. Sparta tak dokončila přípravu, kterou vyplnila hlavně European Trophy. Jak hodnotí brankářská jednička týmu průpravu na ligu? "Z týmu mám parádní pocit, tlak si nepřipouštím," praví odhodlaně.

Sparta měla v zádech divoké zápasy. Po dvou domácích vítězstvích 5:4 po nájezdech nad JYP Jyväskylä a 6:4 s KalPou Kuopio přišla poctivě vybojovaná nula, kterou si připsal Tomáš Pöpperle. „Byl to poslední zápas, generálka. Potřebovali jsme zabrat trochu i směrem dozadu,“ poodkrývá předzápasové plány.

Tomáš Pöpperle

Stejně tak je jasné, že trend z posledních zápasů, ve kterých Sparta často inkasovala, nemohl pokračovat. „Dostávali jsme mnoho gólů, to jsme dnes zlepšili. Jak říkám, byl to poslední zápas. Připravovali jsme se na to, že za týden začíná liga, to je pro nás klíčové. Chtěli jsme se dobře připravit, takhle nějak to mělo vypadat,“ doplňuje.

Zároveň se sparťané chtěli před pátečním duelem s Hradcem Králové správně naladit a zůstat n vítězné vlně. „Plán byl hlavně si s chutí zahrát, užít si to. Zahrát si hokej v rámci té taktiky, kterou chceme uplatňovat. Nedělali jsme z toho ale žádnou vědu. Odehráli jsme ho, zvítězili. Tím to vadne,“ dodává s úsměvem. Předzápasové cíle se tak povedlo do posledního puntíku naplnit. „Vyhráli jsme 3:0, splnili jsme si vše, co jsme chtěli,“ s radostí konstatuje.

Spartě se příprava vydařila, European Trophy tým z Holešovic řádně připravila na nadcházející ročník. V něm by měla Sparta, jako již tradičně, patřit k největším favoritům na titul. „Tento cíl rozhodně máme. Přišlo hodně kvalitních hráčů, pocit před sezonou mám parádní,“ neskrývá optimismus. Před ročníkem 2013/14 se kádr Pražanů opět hodně proměnil, o kvalitě týmu ale nepochybuje. „Mančaft má obrovskou sílu. Jsem rád, že mohu v tomto týmu bojovat. Určitě mi i pomůže, že vím, co můžu čekat od trenéra a on zase ode mě,“ dodává závěrem.