25. 3. 2022 Petr Pavlík

Tomášek: Těžká bitva, postup si musíme zasloužit!

DAVID TOMÁŠEK ve třetím čtvrtfinálovém utkání s Bílými Tygry znovu bodově řádil, když zapsal hned dvě asistence a zejména svým druhým bodem v utkání narýsoval přesnou přihrávku na rozhodující branku Romanu Horákovi. „Jsem rád, že jsme našli cestu k vítězství. Ukázali jsme naši sílu a poučili jsme se z minulých sezon. Vyhráli jsme potřetí, už jsme blízko postupu, ale práce zatím rozhodně nekončí. Musíme si postup zasloužit,“ krotí euforii talentovaný útočník.

Ve třetím čtvrtfinálovém utkání proti Liberci jsme zvítězili gólem Romana Horáka v poslední minutě. Jak chutná už třetí vítězství ve čtvrtfinálové sérii nad Libercem?
Přesně takové zápasy vystihují play off, hraje se až do poslední sekundy. Jsem rád, že jsme našli cestu k vítězství. Ukázali jsme naši sílu a poučili jsme se z minulých sezon. Vyhráli jsme potřetí, už jsme blízko postupu, ale práce zatím rozhodně nekončí. Musíme si postup zasloužit.

Co bylo v celém průběhu utkání nejdůležitější?
Myslím si, že nejdůležitější bylo z naší strany neztrácet emoce a udržet si dobrou hru v přesilovkách, ve kterých se nám tentokrát příliš nedařilo. V oslabení jsme navíc inkasovali jeden gól. Vítězství si všichni moc vážíme. Odehráli jsme náročné utkání. Čekali jsme, že soupeř do zápasu vletí a dá do něj všechno. Za výhru jsme moc rádi.

Vraťme se k rozhodujícímu gólu na konci utkání, kdy jsi svou přesnou přihrávkou přes osu kluziště vybídl Romana Horáka. Byl to sehraný signál hned po vhazování?
Při této akci muselo pomoct i trochu štěstí. Snažil jsem se, aby přihrávka prošla Romanovi a ten mohl puk dorazit do branky. Se spoluhráči máme několik nacvičených variant, jsme rádi, že nám vychází. Byl to důležitý gól v závěru utkání, který nás poslal v sérii do trháku.

Utkání doprovázelo mimo jiné spoustu emocí na obou stranách. Jak moc bylo i s ohledem na aktuální vývoj zápasu důležité udržet chladnou hlavu?
V první třetině byla hra hodně vyhrocená. V dalším průběhu to bylo hlavně o tom, kdo z týmů dokáže udržet emoce v klidu a zůstat na ledě v pěti hráčích. Máme velmi zkušené mužstvo, lídři v rozhodujících momentech promluvili a v týmu to bylo hned znát.

V utkání jsi zaznamenal další dvě asistence. Zdá se, že letošní play off ti opravdu vyhovuje, je to tak?
Rozhodně. Jsem rád, že se mi bodově daří a pomáhám týmu k důležitým výhrám. V prvním utkání jsem měl trochu štěstí, které k hokeji patří. Snažím se svou formu udržet i v dalších zápasech. Chci také využít své sebevědomí, které jsem nasbíral. Líbí se mi, jakou máme atmosféru v kabině. Věřím, že se mi bude dařit co nejdéle.

Už ani ne za čtyřiadvacet hodin vás čeká další čtvrtfinálové utkání, ve kterém můžeme pomýšlet na postup do semifinále. Jak se připravit?
Bude důležité, abychom neztratili koncentraci a nadále hráli svoji hru. Nyní vedeme 3:0, v minulé sezoně jsme byli na opačné straně barikády. Vždycky se říká, že poslední krůček je nejtěžší. Máme jedinečnou příležitost sérii ukončit. Čeká nás nejtěžší krok. Chceme ještě několik věcí upravit či zlepšit. Věřím, že se dobře připravíme a máme v sobě sílu dotáhnout už v příštím utkání sérii do zdárného konce.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Kovář: Pozici jedničky si musím zasloužit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů