13. 3. 2013 Robin Mana

Ton: Po dnešku se bude odpočívat dobře

Čtvrtý duel s Třincem přinesl infarktovou koncovku při které nejeden fanoušek Sparty zestárl o několik let. Sparta rozhodla o vyrovnání série až v sedmé sérii nájezdů. Ale nechybělo mnoho a na nájezdy nemuselo vůbec dojít. Naději domácím zachoval 33 vteřin před koncem základní části PETR TON, který svou 252. trefou ve sparťanském dresu poslal utkání do prodloužení. V nájezdech pak přispěl k výhře klasickou kličkou do bekhendu.

Petře, dnešní zápas byl skutečně na infarkt až do samého závěru a i v nájezdech se Sparta zachraňovala až v poslední chvíli...
Šílený zápas. Vyrovnali jsme v poslední minutě, nájezdy ve kterých proměnilo prvních šest střelců a nakonec se to převážilo na naší stranu. O to je to samozřejmě sladší, že jsme v té náhlé smrti uspěli.

Kolik sil vás ten dnešní zápas stál?
Vzhledem k tomu, že jsme to zlomili a vyhráli, tak určitě míň, než Třinecké.

Pro fanoušky musely být oba dva domácí zápasy naprostá bomba. Jak jste si to užíval Vy?
Neznám hráče, kterého by nebavilo play-off. Jsou to mximálně vypjaté zápasy a i když mi táhne na čtyřicet, přijde mi, že jsem každý rok víc a víc nervózní. Možná proto, že vím, že moc takových zápasů už nebude. Kvůli play-off člověk hokej vlastně hraje.

Jak budete nabírat síly do pátého zápasu v Třinci?
Myslím, že se budu soustředit hlavně na individuální regeneraci, ale po takovém zápase se bude regenerovat dobře.

Máte za sebou čtyři vzájemné zápasy. Dá se vůbec na Třinec ještě něco vymyslet?
Ještě pořád dostáváme moc gólů, na tom je třeba zapracovat. Oni jsou hrozně nebezpeční v ofenzivě a mají skvělou produktivitu. Z každé situace dokáží vymyslet něco nebezpečného a my se musíme snažit, to co nejvíc eliminovat.

Zápas se několikrát pro vás nevyvíjel vůbec dobře. Co jste si mysel, když jste vjížděl na led v té poslední minutě?
Po včerejším zápase jsem si říkal, že už mě nic nepřekvapí. Člověk se hlavně snaží být trpělivý, klidný a čekat na šanci. V sérii padá hodně zvláštních gólů a jsem jedině rád, že se nám takhle podařilo vyrovnat. Ale během zápasu nemáte čas nad tím přemýšlet, to si všechno uvědomíte až po zápase, když to z vás všechno spadne.

Jak byste okomentoval nevyužité přesilovky pět na tři a čtyři na tři, sráží to nějak sebevědomí mužstva?
Stoprocentně. To jsou velké šance, které je třeba využívat. A i když člověk ví, že jsme to třeba nesehráli špatně, výsledek je pořád stejný. Vážím si ale toho, že nám trenér dal v prodloužení důvěru a my na tom musíme ještě zapracovat. Na konci se možná už trochu projevila únava a byli jsme trošku statičtí. To musíme odstranit. Štěstí bylo, že ani Třinec vzápětí svoji výhodu v prodloužení nevyužil. Kdyby ano, hodně by mě to mrzelo...

Co říkáte na výkon Karla Pilaře, který se dnes zase rozstřílel?
Karel pořád říká, že už střílet nebude, ale já mu odpovídám ať to neřeší a střílí dál. Člověk je za to rád. My víme, že ránu má, že to umí trefovat. Je k tomu potřeba i štěstí a to on dnes měl.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Prohra nás mrzí kvůli fanouškům

KLA - SPA 4:2 - Z Kladna bez bodového zisku

​Marpo: Sparta má teď nejlepší intro v lize

Soutěžte se Škodou o zájezd na MS!