31. 10. 2009 Lucie Strouhová

Ton: Vybojované vítězství by nám mohlo pomoci

Znovu udeřil v pravou chvíli. Kanonýr Petr Ton rozhodl důležité utkání v Karlových Varech a výrazně pomohl novým vůdcům lavičky prožít úspěšnou premiéru. Zároveň však věří, že upracované vítězství jeho mužstvu pomůže k lepším zítřkům a vyšším patrům v tabulce.

Petře, co se změnilo pod novými trenéry?
Změnilo se pouze to, že jsme konečně vyhráli, což nás samozřejmě těší. Včera jsme měli jeden společný trénink, trenéři ponechali i stejné složení pětek, ve kterém jsme celý týden trénovali, takže do ničeho zatím nezasahovali. Uvidíme, co se bude dít po reprezentační pauze. V Karlových Varech jsme odehráli velice bojovné utkání, bylo znát, že se potkaly dva týmy, kterým se střelecky nedaří. Proto jsme rádi, že jsme utkání dokázali zlomit ve třetí třetině, může nám to pomoci více, než kdybychom soupeře rozstříleli o šest branek.

Nakolik vám může udolované vítězství pomoci?
Když mluvím za sebe, tak vidím v mužstvu euforii. Měli jsme spoustu gólových příležitostí, ale pořád jsme vedli jen o branku. Ve chvíli, kdy jsme inkasovali, tak na nás znovu padla trochu deka, Vary v tu chvíli byly lepší. Přesto jsme se nevzdali, udrželi jsme se i při častých vyloučeních a nakonec zápas zlomili. Pevně věřím, že nás toto vítězství posune někam výše.

Z mnoha šancí jste zase vedli jen o branku, soupeř vyrovnal, nakolik to byl těžký okamžik?
Vedeme o branku, tlačíme a rázem soupeř vyrovná. Vždy jsme se složili, ale dnes jsem cítil tu vůli a odhodlání nevzdat se. O branku jsme prohráli hloupě se Slavií, s Pardubicemi a dalších mnoho zápasů. Člověk si řekne, že jsme zkušený tým se spoustou třicátníků, ale určitě to není pro mladého ani starého kluka příjemné, když stále tlačíme, jsme lepší, ale zápas nedokážeme vyhrát. Když se nám bude dařit odskočit soupeři na 2:0, tak lidé budou spokojení a my sami si dovolíme více věcí. Nyní musíme více bojovat.

Důležitým faktorem byly přesilové hry, vám vyšly dvě, soupeři žádná…
Jsou důležité každý zápas, kór pro nás. Mluvíme o nich po každém zápase a pro nás může být jedině plus, že se nám v nich podařilo uspět a prakticky zápas v přesilových hrách rozhodnout.

Jak se vám hrálo s Davidem Výborným?
David potřebuje mít hodně puků a rozhazovat je do stran. Shodou okolností tak vznikla naše druhá branka. Na Davida šli dva hráči, udělali chybičku, kterou David potrestal parádní přihrávkou.

V první i druhé pětce vedle zkušených hráčů naskočil vždy mlaďoch, je to cesta, kterou se chtějí noví trenéři ubírat?
Hráli jsme tak už v několika zápasech. Sestava opravdu byla stejná, kterou ještě naordinovali bývalí trenéři. Určitě je ale potřeba, když mezi zkušené hráče půjde mladý kluk a bude bojovat a rvát se. Nevidím důvod, proč by to tak nemohlo být, když mužstvo bude vyhrávat.

Nakolik bude pro vás důležité nedělní utkání proti Třinci?
Po Třinci se teprve bude hodnotit, nakolik nám vybojované vítězství pomohlo. Doufám, že jsme se ve Varech trochu zvedli a před reprezentační přestávkou se dostaneme do pohody. Musíme předvést znovu bojovný a disciplinovaný výkon, i když těch vyloučeních by tam na můj vkus mělo být daleko méně. Víme, že na nás Třinec vlétne, nesmíme připustit s nimi hrát hokej nahoru, dolů. Hráli jsme tam poslední sezóny dobré zápasy a musíme na ně nyní navázat.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila