15. 8. 2007 Vojtěch Gibiš

Ton se na sezonu připravoval v sedle

Již pátou sezonu načíná ve Spartě kanonýr Petr Ton. Třiatřicetiletý hráč se i letos na nový ročník extraligy připravoval mimo jiné spolu s několika kamarády z Kladna, s kterými se intenzivně věnoval cyklistice. Nejlepší střelec sezony 2005/2006 zvolil i letos zřejmě správný model přípravy, během prvních dvou zápasů stačil už Ton nastřílet pět branek a přidat jednu asistenci.
Útočný galakoncert předvedl Petr Ton proti prvoligovému Hradci Králové. Během třiadvaceti minut nasázel pardubickému brankáři Vladimírovi Koutskému tři branky, navíc se dostal do další obrovské gólové příležitosti. “Nějak to ale nepřeceňuji, je to jenom příprava,“ mávl Ton nad hattrickem rukou. Přesto měl duel s vítězem loňské základní části první ligy dle Tona smysl. “Ukázalo nám to, že máme pořád nějaké rezervy, hlavně v defenzivní části hry. Já si vůbec myslím, že budeme muset letos hrát mnohem více do obrany než v předchozích letech,“ podotkl kladenský rodák.

Poprvé v přípravě naskočil do utkání Tonův parťák Martin Štrba. A úspěšná spolupráce, která už trvá dva roky, opět fungovala. Zatímco Ton dal tři branky, Štrba se blýsknul gólem a dvěma asistencemi. “Měli bychom snad hrát zase spolu,“ konstatoval Ton. “Teď se ještě rozhodne, zda s námi bude hrát Ľubo Vaic, s kterým jsme začali trénovat, nebo Petr Nedvěd,“ doplnil obávaný střelec. Právě s největší letní sparťanskou posilou končil Ton se Štrbou přátelský zápas s Hradcem Králové. Nedvěd však v poslední třetině působil spíše jako zlý muž než jako skvělý střelec, kterým bezesporu je. “On je Petr z poslední sezony asi více zvyklý bránit,“ smál se rychlonohý bruslař. “Petr udělal jeden faul, to druhé byla nešťastná náhoda,“ vysvětlil Ton dva Nedvědovy přestupky.

Petr Ton využil léto kromě času na dovolenou také na dodělání terénu okolo jeho nového domu. “Netušil jsem ale, že budou takové problémy s trávou. Musel jsem si pořídit traktůrek, na kterém jsem už dvakrát usekl trysku,“ usmíval se sparťanský kanonýr. “Ale jsem za tyhle starosti rád. Mám teď velký trávník s malým hřištěm pro děti, bazén a posezení kolem krbu,“ rozplýval se Ton nad novým domovem. Další Tonovou vášní je akciové burza, netradiční to záliba extraligového hokejisty. “Bylo to docela úspěšné léto, jen ti Japonci mi dělají starost, kazí mi to. Rozjel jsem také pár nových investicí, ale nic velkého, jde o desetitisíce,“ vysvětloval Ton.

Kromě suché přípravy se Spartou se Ton připravoval také individuálně. S partou kladenských kamarádů sledoval slavnou Tour de France, ale hlavně spolu vyráželi na intenzivní cyklistické tůry. Na středočeských silnicích jste tak mohli potkat na kole bratry Kaberleovy, Tomáše Plekance, Petra Tenkráta či právě Petra Tona. “Dáváme si velký záhul. Jedeme třeba hodinu a půl, aniž by nám tep klesnul pod stopadesát,“ vysvětloval hráč, kterého potěšilo, že Sparta vzala letos kola také na přípravu do Řecka. “Trénink na kole je pro mě optimální, používám totiž sílu nohou, stejně jako na ledě při zápase. Cyklistika je k hokeji výborný doplněk,“ objasnil jeden z nejrychlejších extraligových hokejistů

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vitouch: Zahrát si s A-týmem by bylo skvělé!

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!