7. 9. 2011 HC Sparta Praha

Tragédie hokejistů Jaroslavle

P r a h a – Dnešní den zasáhla hokejový svět obrovská tragédie. Letadlo s týmem hokejové Jaroslavle havarovalo. Letecké neštěstí se stalo při cestě týmu k utkání KHL v Minsku. Na palubě byli přítomni také čeští hráči Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček. Čeští reprezentanti neštěstí bohužel nepřežili.

Tragédie zasáhla hluboce sparťanský klub. Jan Marek v minulosti nastupoval v dresu Sparty, se kterou během tří odehraných sezon dosáhl také na mistrovský titul. V současnosti v klubu působí bratři Karla Rachůnka, Ivan a Tomáš.

V této chvíli cítíme velký šok, ohromnou bolest a zármutek nad touto událostí a nenahraditelnou ztrátou. Chceme vyjádřit soucítění a upřímnou soustrast všem rodinám hráčů a jejich blízkým.

Památka zesnulých bude připomenuta na všech extraligových stadiónech a v dalších hokejových soutěžích v České republice při zahájení sezony minutou ticha.

HC Sparta Praha, a.s.