25. 7. 2005 Lucie Vítková

Tréninkový zápas s Č. Budějovicemi

Po více než týdenním tréninku na ledě nastoupí sparťané k prvnímu tréninkovému utkání. Modelový zápas, který bude trvat 4 x 20 minut, pojme trenér Šindel tréninkově. Ostrá příprava začne o pár dní později. Úvodní hvizd je na programu v 16:00 a všichni jste srdečně zváni.
Sparta, jako první klub v tuzemské lize, obula brusle a vyjela na led 18. července. Kormidelník Šindel naordinoval svým svěřencům lehký trénink zaměřený především na vyzkoušení nové výstroje a práci s hokejkou. Na úvodním tréninku měl kouč k dispozici kompletní tým, s výjimkou Tomáše Netíka a Marka Schwarze.

Po celý týden hokejisté trénovali na dvě skupiny, v prostorách T-Mobile Areny se pravidelně točili. Část mužstva polykala dávky na ledové ploše pod dohledem kompletního trenérského tria, druhá polovina regenerovala či nabírala kondici v tělocvičně. „Pro nadcházející týdny bude hlavní, aby se nikdo nezranil,“ určil jasný cíl pro přípravné období Jaromír Šindel.

K samotnému utkání s Českými Budějovicemi bude mít Šindel k dispozici všechny hráče, s největší pravděpodobností si zahrají také junioři, kteří s prvním mužstvem pravidelně trénují. Sparťanským příznivcům by se tak měla představit celá řada nových posil v novém triku s „S“ na prsou. Na svoji premiéru se těší také zadák Ján Tabaček, jenž tým posílil začátkem května. „Jsem rád, že budeme hrát. Myslím, že první zápas odehrajeme na půlky, že se celé mužstvo rovnoměrně prostřídá.“

Hokejisté Českých Budějovic se po roce vrátili do extraligy a svůj velký návrat se budou snažit potvrdit nadprůměrnými výkony již v přípravě. Trenér Jandač přiveze do Prahy téměř kompletní kádr. Zranění hlásí pouze forvard Václav Nedorost, jenž si obnovil zranění již v minulosti operovaného kolena. Jandač je také odhodlaný dát příležitost mladíkům a především hráčům, kteří budou o místo v sestavě teprve bojovat.

Přestože je na jihu Čech jasnou brankářskou jedničkou Roman Turek, jenž se Budějovicím upsal na celý rok bez ohledu na vývoj výluky v NHL, hlavní kormidelník extraligového nováčka prostřídá v brankovišti oba gólmany. Ke slovu se tedy dostane také mladý Jan Chábera.

Tréninkové utkání začíná v holešovické T-Mobile Areně v úterý v 16:00. Vstupné je 20 Kč, pro členy FanClubu a loňské permanentkáře je vstup na zápas ZDARMA! Všichni jste srdečně zváni.