20. 3. 2010 Lucie Strouhová

Tříbodový Ručinský chválil spoluhráče i fanoušky

Hokejisté Sparty vyhráli druhé utkání a dokázali otočit stav série. Největší měrou se na tom podílel ve třetím díle čtvrtfinále veterán Martin Ručinský, jenž zaznamenal vítěznou branku a dvě asistence.

Hokejisté Sparty zvládli třetí utkání čtvrtfinále a připsali si druhé vítězství v sérii. Tentokrát dokázali reprezentačního gólmana Štěpánka pokořit pětkrát a prolomili tak střelecké trápení. „Od druhého utkání ve Vítkovicích hrajeme svůj hokej, všichni makáme a táhneme za jeden provaz,“ pochvaloval si krátce po střetnutí forvard Ručinský.

Ten se pod vítězství podepsal zlatým písmem, když jeho branka ze 33. minuty znamenala nakonec trefu vítěznou. K té devětatřicetiletý útočník nakonec doplnil ještě dvě asistence. „Je jedno, kdo branky dá a nahrává. Důležité je, že jsme otočili stav série a dokázali vyhrát,“ oprášil své tradiční klišé.

Martin Ručinský
Na jeho úderu měl lví podíl zadák Vykoukal, jehož parádní pas zmátl snad všechny na ledové ploše. Ručinskému stačilo jen nastavit hůl. „Bača je vynikající hráč, má spoustu zkušeností a neuvěřitelný přehled. Jen tak od sebe puk neodhodí. Našel jsem si v přesilovce místečko, Bača se napřáhl, že vystřelí a najednou mi přesně nahrál na hůl. On tohle prostě umí,“ vysekl poklonu na den stejně starému spoluhráči.


Vedení o dvě, později i tři branky však ještě nic neznamenalo. Vítkovice se ve třetí třetině vzepjaly k odporu a utkání nechtěly vzdát. „Dostali jsme nešťastný gól, čehož jsme se chtěli vyvarovat. Nechtěli jsme dát soupeři ani milimetr ledu, protože pak najednou nevíte, co se může stát. Kdybychom inkasovali ještě jeden slepený gól, mohl být soupeř na dostřel. Dvojnásobná přesilovka jejich tlak ještě umocnila, ale konec jsme zvládli dobře,“ připomněl situaci ze samého závěru utkání olympijský vítěz z Nagana.

Trenér Ostravanů Hadamczik totiž dvojnásobnou přesilovku pět na tři umocnil ještě odvoláním Štěpánka z branky a Vítkovice rozehrály výhodu o tři muže v poli navíc. „Nevzpomínám si na nic podobného, stane se to jednou za čas. Bylo pár minut do konce, vše vsadily na jednu kartu, což se dalo očekávat. Ovšem Brošák s beky to zvládli výborně a ubránili to,“ poděkoval znovu trojici, jenž oslabení zvládla na výbornou.

V power play pak potvrdil vítězství Holešovickcých ještě kanonýr Ton a více než deset tisíc diváků mohlo oslavovat druhý krůček v sérii. „Diváci byli vynikající, je radost hrát před takovouto kulisou. Opravdu jsou pro nás šestým hráčem a věřím, že podobnou atmosféru nám připraví i zítra,“ přeje si před nedělním duelem hokejista, jenž v play off nastřádal už čtyři body.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!