22. 2. 2022 Daniel Ryl

Třináctý Hold je tady! Začneme proti Motoru

Unikátní projekt Sparta vzdává hold se vrací už potřinácté! V letošním ročníku, který patří profesionálům v Armády ČR a jejím aktivním zálohám, ale také dalším složkám IZS, sparťané odehrají dva domácí zápasy. Slavnostní dvojutkání odstartujeme ve středu 23. února od 18:30 proti Českým Budějovicím, se kterými se utkáme před kamerami O2TV Sport.

Vydražte si unikátní zážitky nebo maskáčové dresy!

V rámci projektu Sparta vzdává hold můžete i vy, sparťané, poděkovat všem hrdinům všedního dne a přispět na dobrou věc. Ve speciální aukci na Donio.cz můžete vydražit holdovské tričko z limitované edice, ale také několik naprosto jedinečných a unikátních zážitků od všech složek IZS a také Armády ČR.

To však není všechno! Sparta už spustila speciální aukci unikátních maskáčových dresů, ve které můžete získat originální sparťanský artefakt. Vybranou částku ze všech dobročinných aktivit si mezi sebou rozdělí dobročinné nadace složek Integrovaného záchranného systému a Armády České republiky. Konkrétně Vojenský fond solidarity, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Nadace policistů a hasičů.

V Holdu poprvé na Motor! Trénuje i čerstvý táta

Spartu čekají zápasy Holdu už potřinácté, ale vůbec poprvé se náš tým potká s Českými Budějovicemi. Sparta se vloni utkala s Litvínovem, kterému podlehla 2:4, ale díky nákupu virtuálních vstupenek fanoušky a příspěvkům od partnerů vybrala na dobrou věc celkem 564.732,- Kč, které putovaly na podporu paliativní péče a domácích hospiců Cesta domů a Nablízku.

Náš tým navíc bude chtít naskočit na novou sérii výher, o kterou přišel v posledních duelech v Brně a proti Vítkovicím. Pozitivní zprávou je návrat Jana Buchteleho, který se krátce po narození prvního synka zapojil do tréninku s týmem a bude k dispozici na závěr sezony.

Motor jede a nedrhne!

V Českých Budějovicích mohou být nadmíru spokojeni. Jihočeši jsou totiž prohráli pouze dva z posledních deseti zápasů, jsou na pátém místě o čtyři body před naším týmem a chtějí zaútočit na čtvrtou Plzeň. Motor však šlape dlouhodobě, protože v tabulce posledních 25 zápasů je na tom lépe pouze vedoucí Hradec Králové!

V posledním utkání náš nejbližší host zdolal Kometu Brno 3:1. "Měli jsme výborný začátek, doslova jsme na ně vlétli. Povedlo se nám vstřelit gól, odskočili jsme jim. Nevím přesně, v čem to bylo, šlo o takový ten zápas o jednu dvě branky, ale od nás skvěle zvládnuté utkání," těšilo na klubovém webu Jindřicha Abdula.

Vydařenou sezonu prožívá bývalý sparťanský tahoun Lukáš Pech, který je s 53 body třetím nejproduktivnějším hráčem soutěže. O dvanáct bodů méně nasbíral další lídr Milan Gulaš, ale v týmu se daří i dalším hráčům, však alespoň dvacet bodů má dalších šest hráčů.

Motivace? Vzdát hold a napravit reputaci

Nejméně oblíbený soupeř aktuální sezony? To jsou právě České Budějovice. V prvním utkání skončila naše vítězná série na pěti duelech, protože jsme na jihu Čech i přes rychlé vedení prohráli 2:5. Odveta byla herně povedenější, náš tým měl místy enormní tlak, jenže Dominik Hrachovina zavřel branku a náš tým padl 0:2.

Vylepšenou bilanci nepřinesl ani první domácí duel, v němž jsme gólem Romana Horáka po první třetině vedli, ale pak se trefili tři exsparťané Zdeněk Doležal, Lukáš Pech i Jan Piskáček a proti Jihočechům jsme prohráli 1:5.

Víte, že...

Na serveru Donio.cz bylo v aukci unikátních předmetů a zážitků Armády ČR a složek IZS vybráno v úterý večer už přes 285 tisíc korun! Aukce však nekončí ani po odehrání zápasů, protože přispět můžete až do neděle 27. února. Všem vám děkujeme, sparťani!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Kovář: Pozici jedničky si musím zasloužit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů