10. 10. 2019 HC Sparta

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!

Jsou to novodobí hrdinové. Darují kousek sebe samotných kvůli pomoci druhým. Dárci krve. Klub HC Sparta Praha se i letos v rámci již třináctého ročníku akce Sparťanská krev pokusí najít a odměnit co nejvíce těchto hrdinů. Stejně jako v minulých letech se k hokejovému týmu přidají i další sportovní kluby, které spojuje jedno jméno. Sparta. A nejen to! Účast přislíbili také zástupci z organizace Oktagon MMA. Každý fanoušek, který v listopadu daruje krev při společném darování nebo ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, dostane jako odměnu voucher na dvě vstupenky na zápas proti Zlínu.

„Krev často vnímáme jako něco samozřejmého a běžného. Každému se ale může stát, že bude kvůli nehodě či nemoci závislý na transfuzi. Pak nezbývá než doufat, že se najde hrdina, který krev daroval,“ říká generální ředitelka klubu Barbora Snopková Haberová. „Dlouhodobě se snažíme podporovat dárcovství krve a motivovat nejen své fanoušky k tomu, aby pomáhali k záchraně lidských životů,“ dodává.

Jediný pražský extraligový klub letos zorganizuje několik společných darování, celý listopad navíc bude ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí v Praze probíhat darování krve pro veřejnost. V úterý 5., 12. a 26. listopadu dorazí do Všeobecné fakultní nemocnice nejen zástupci hokejového klubu, ale také dalších sportovních celků, které spojuje jedno jméno. Sparta. K dispozici bude také občerstvení a speciální doprovodným programem. Pro darování krve na úterní termíny ve VFN je nutná registrace na telefonním čísle 224 963 112 nebo 224 962 757 po 12. hodině. Akce je určena především pro prvodárce.

„Česká republika se potýká s nedostatkem dárců krve, a proto se transfuzní oddělení snaží oslovovat mladé lidi,“ říká vrchní sestra z transfuzního oddělení Všeobecné fakultní nemocnice Mgr. Ilona Drdová. „Spolupráce se Spartou funguje bezvadně už třináctý rok a jsem moc ráda, že se k této akci připojují i další sportovci a fanoušci, kteří reprezentují značku Sparta,“ uvádí Drdová.

Informace k dárcovství krve
Obecné podmínky pro vstup do registru dárců kostní dřeně

Za „půllitr“ krve darovaný v listopadu ve VFN mohou dárci obdržet voucher na dvě vstupenky na zápas proti Zlínu, který Sparta odehraje v O2 areně 1. prosince 2019. Voucher na vstupenky pro dárce platí do 3., 4. nebo 5. kategorie. Ten obdrží dárci i na společném darování, které proběhne 11. listopadu (kapacita zaplněna) a 19. listopadu v pražské Tipsport areně v ranních a dopoledních hodinách. Kapacita je omezená, přihlásit se můžete na e-mailové adrese taborsky@hcsparta.cz.

Součástí celého projektu bude opět také prodej speciálních suvenýrů v našem fanshopu - výtěžek půjde na novou odběrovou váhu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Partnerem 13. ročníku Sparťanské krve je stejně jako v minulém roce rakouská pojišťovna Merkur Versicherung, hlavní partner Sparty, jejíž zástupci se budou darování krve rovněž účastnit.

„Jako soukromá zdravotní pojišťovna vnímáme, jak velký počet úrazů a zdravotních problémů je všude kolem nás. Nikdy nevíte, jaký zdravotní problém postihne vás nebo vaše blízké. A proto já i moji kolegové v rámci této akce budeme rádi darovat i svou krev,“ uvádí František Wagner, jednatel pojišťovny Merkur v České republice.

Dnes v 15:30 | Muži
HC VERVA Litvínov

Další venkovní série! Sparta začne v Litvínově

Smejkal: V kabině zůstáváme nohama na zemi

SPA - MHK 2:1 - Vítězná vlna pokračuje!

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!