29. 1. 2006 Vojtěch Gibiš

Třinec mi přišel odevzdaný, myslel si Martin Chabada

Spartě boj o play-off prozatím vychází. Z posledních dvou domácích zápasů získala šest bodů při skóre 10:0. Poslední gól v této sérii má na svědomí Martin Chabada, který ve 43. minutě utkání s Třincem při sólovém nájezdu přelstil Radovana Biegla a zpečetil tak první výhru Sparty nad Třincem v sezoně.
Kapitán Sparty Martin Chabada se začíná střelecky více prosazovat. Trefil se v Českých Budějovicích, sólový nájezd mu vyšel i proti Třinci. “Šlape celý mančaft. To je nejdůležitější. Já jsem se potřeboval chytit. Kluci mi hodně pomáhají, takže se začíná dařit i mě,“ komentoval nárůst formy osmadvacetiletý útočník.

Třinec byl v této sezoně pro Spartu zakletým soupeřem, v předchozích třech střetnutích s ním Sparta nezaznamenala ani bod. Čtvrtý vzájemný duel se ale stal jednoznačnou záležitostí pro Pražany. “Třinec mi přišel odevzdaný. Působili na mě jako by se jim nechtělo moc hrát. Nám to ale vyhovovalo. V první třetině jsme se ještě trochu trápili, ale pak jsme se zvedli. My jsme byli ze začátku takoví nervózní, čekali jsme co přijde,“ myslel si kladenský rodák.

Za jeden z rozhodujících momentů označil Chabada první gól. Ten přišel ve čtyřiadvacáté minutě z hole Ondřeje Kratěny při přesilovce. “V každém zápase je první gól důležitý. Po něm si mužstvo, které ho vstřelí, začne více věřit. A stejně tomu bylo i nyní.“

Důrazný křídelní útočník také ocenil velmi živé sparťanské publikum. “Divácká kulisa nám hodně pomohla. Je totiž mnohem příjemnější hrát před lidmi než před prázdným zimákem,“ poděkoval více než pěti tisícovkám diváků hráč, který odehrál v extralize více než 400 zápasů.

Velkou proměnou prošla za poslední týdny sparťanská defenzivní hra. Po podzimu plném hrubek při bránění nyní předvádějí Holešovičtí kompaktní defenzivní výkon. “Před každým zápasem si připomínáme, že musíme hrát z obrany. Nyní nám začíná všechno šlapat a vycházet,“ stručně zhodnotil Martin Chabada.

Na konci utkání byl sice poměr střel naprosto vyrovnaný - 34:34, ale Chabada popíral, že by byli třinečtí Oceláři Spartě vyrovnaným soupeřem. “Počet střel je sice vyrovnaný, ale my jsme měli mnohem více gólových šancí. Oni stříleli z dálky, což byla pro Břízku snadná práce,“ sebevědomě hlásal forvard, který má zkušenosti i ze zámořské AHL.

Po zranění Petra Tona se posunul právě Martin Chabada do útoku k Janu Markovi a Martinu Štrbovi. “S Merym jsem hrál už v době, kdy jsem se do Sparty vrátil z Ameriky. Honza je super centr, nemám si na co stěžovat,“ pochválil svého spoluhráče Chabada.

Výborný výkon sparťanských hokejistů proti svým sousedům v tabulce završil Chabada pěkným gólem na začátku třetí třetiny. “Štrbis s Merym napadali ve středním pásmu. Mě bouchnul puk do nohy a odrazil se přede mě. Ujel jsem a snažil jsem se nějak zakončit. Ani jsem předem nepřemýšlel co udělám,“ popisoval svoji sedmou trefu v sezoně zkušený útočník.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!