7. 4. 2019 Martina Nová

Triumf slaví Minsk, sparťané berou bronz

Osmý ročník Memoriálu Jana Marka během neděle 7. dubna dospěl do svého konce. Na programu byly boje o cenné kovy a také duely o umístění. Mladí sparťané sice ztroskotali v semifinále na hokejkách pozdějšího vítěze turnaje z Minsku, nicméně v utkání o bronz byli jasně dominantní a přes švýcarský Curych dokráčeli ke třetímu místu.

Poslední hrací den odstartoval semifinálovými duely. V Tipsport areně se představil domácí celek Sparty, na který čekal vítěz skupiny B Junosť Minsk. Bělorusové měli duel výsledkově ve svých rukou, Pražané zareagovali jen na úvodní branku a ještě dokázali v závěru zápasu snížit, upravili tak konečné skóre na 2:4. Oproti tomu v malé hale se odehrálo obrovské drama. Favoritem duelu byl Jungadler, který vyhrál všechny duely ve skupině. ZSC se však nezaleklo a po dvou třetinách bylo skóre jednoznačné 5:1 pro Švýcary. Mannheim však předvedl grandiózní obrat, čtyřmi góly totiž srovnal stav na 5:5. Rozhodnout o druhém finalistovi musely nájezdy, ve kterých měli více štěstí Němci.

Boj o deváté místo svedla Nitra, která na turnaji nezaznamenala jedinou výhru, a výběr Severní Ameriky, který zvítězil jednou. Oba celky se srdnatě přetahovaly o čestné předposlední místo, duel dospěl až do nájezdů, kde triumfovali hráči zámořského celku. Naopak utkání o sedmé místo mělo jasný průběh. Vlažná první třetina rozheřála ruský Legion, který nasázel Ledním medvědům z Berlínu pět gólů. V zápase o páté místo už to bylo na góly chudší, Davos ale hubené vedení dokázal uhájit i přes snižující trefu Lakers.

Utkání o bronz sehrály celky Sparty a Curychu. Hlavní dění se uskutečnilo v první třetině, Pražané se utrhli díky aktivní hře a vedli již 4:0. I když Lions snížili na rozdíl tří branek, sparťané rychle zareagovali a opět vedli o čtyři góly. Přestože v prostřední dvacetiminutovce ZSC zvýšilo obrátky, gólman Cichoň chytal skvěle. Poslední hřebíček do rakvičky zatloukli domácí hokejisté ve třetí třetině a mohli slavit bronzové medaile po výsledku 6:1. Ve finále se střetly nejlepší týmy základní části, jako první šli do vedení Němci, ale netrvalo dlouho a Bělorusové otočili vývoj na svou stranu. Třemi góly v prvním dějství totiž odskočili na 3:1 a moc na tom nezměnilo ani snížení Jungadleru ve třetí třetině. Zlato tedy získal Minsk a Mannheim bral stříbro.

Výsledky 4. hracího dne:

semifinále 1 - Jungadler Mannheim- ZSC Lions Curych 6:5sn 
semifinále 2 - HC Junosť Minsk - HC Sparta Praha 4:2
10.30 - o 9. místo - HK Nitra - North American Selects 4:5sn
10.30 - o 7. místo - HC Tumensky Legion - Eisbären Berlín 5:0
13.00 - o 5. místo - HC Davos - SC Rapperswil-Jona Lakers 2:1
13.00 - o 3. místo - ZSC Lions Curych - HC Sparta Praha 1:6
15.30 - finále - Jungadler Mannheim - HC Junosť Minsk 2:3

Konečné pořadí:

1. HC Junosť Minsk
2. Jungadler Mannheim
3. HC Sparta Praha
4. ZSC Lions Curych
5. HC Davos
6. SC Rapperswil-Jona Lakers
7. HC Tumensky Legion
8. Eisbären Berlín
9. North American Selects
10. HK Nitra

PARTNEŘI MEMORIÁLU:

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily