29. 11. 2011 Tomáš Zatloukal

Troy Milam: Musíme se více tlačit před branku

Sparta brala z druhého derby podzimu dva body za výhru 2:1 po samostatných nájezdech, jediný sparťanský gól ze hry vstřelil americký zadák Troy Milam. Tvrdou ranou od modré propálil výborného Kopřivu. „Dostal jsem fantastickou přihrávku od Petera Jánského,” usmíval se úspěšný střelec.

Milam skóroval v přesilové hře, krásnou trefou potrestal krosček Jelínka, oceněný dvojicí arbitrů Jeřábkem a Kalivodou dvojitým menším trestem. „Zrovna jsme střídali, ta přesilovka se nám vůbec nedařila. Stál jsem na modré a dostal jsem fantastickou přihrávku od Petera Jánského. Opřel jsem se do puku, byla to povedená rána k tyči. Kotouč cinkl o pravou tyčku a skončil v brance. Peter Jánský odvedl opravdu skvělou práci,” vychválil Milam letní posilu z Litvínova.

TROY MILAM

Sparťané skórovali v početní výhodě poprvé od říjnového utkání s Pardubicemi. Tehdy se trefil Petr Tenkrát. Od té doby se Jandačovi svěřenci proti čtyřem soupeřům trápí, kde je chyba? „Kdybych znal odpověď, tak bychom už dávno dávali v přesilovkách góly. Musíme dřít, snažit se hru zjednodušit, častěji střílet, ze všech pozici posílat puky na brankáře a tlačit se před branku. Jedině tak máme šanci tečovat a dorážet puky, musíme tam chodit,” myslí si Milam.

Svou čtvrtou trefou v české extralize pomohl k cenné výhře nad odvěkým rivalem. „Samozřejmě, že jsme chtěli tři body, zvlášť proti takovému soupeři. Chtěli jsme tři body, máme dva. Byl to těžký, vyrovnaný zápas,” přiznal jednatřicetiletý rodák z Lake Orion. Někdejší hvězda Manchesteru Monarchs absolvovala první bitvu proti sešívaným před domácím publikem. „Zápas jsem si užíval, přišlo deset tisíc lidí. Diváci vytvořili skvělou atmosféru, soubojem Sparty se Slavií žilo už před zápasem celé město,” popsal své dojmy z dnešního derby.