10. 3. 2009 Lucie Strouhová

Udělali jsme teprve první krůček, krotí euforii Netík

Byl jedním z klíčových mužů v rudém dresu. Útočník Tomáš Netík pomohl otevřít brány semifinále čtyřmi body, které jej zároveň katapultovaly do čela bodování pražského týmu. Přehnaným optimismem však agilní forvard neoplýval. „ Ještě nás čeká dlouhá cesta, chceme jít až na vrchol,“ upozornil.

Tomáši, do pátého rozhodujícího čtvrtfinále jste se zapsal čtyřmi body, byla znát na vaší hokejce pohoda?
Někdy se to tak povede, zažil jsem mnohem více zápasů, kdy se to mohlo povést a neudělal jsem v nich nakonec ani bod. Dneska to nebyly nějaké skvělé nahrávky, ale vždy se to nějak odrazilo a šťastně to dopadlo.

Zlínu jste nastříleli šest branek, na takový příděl čekali fanoušci v základní části marně…
Teď v play off je to mnohem důležitější . Cením si toho více než kdybychom je nastříleli ve dvanáctém kole. Divákům se hokej musel líbit, snad jsme jim udělali radost a pozvali je na semifinále.

Výsledek i výkon vypadají jednoznačně…
Na začátku zápasu nás znovu podržel Bingo. Když jsme pak dali třetí branku, Zlín už vycítil, že nemá šanci. My jsme jim ale ani tu šanci nedali, nepolevili jsme a branky dávali až do konce.

Tomáš Netík

Co bylo potřeba po čtvrtém zápase udělat jinak?
Nějak výrazně jsme nic neměnili. Jen jsme si museli všichni udělat pořádek v hlavě. Nikdo z nás nechtěl hazardovat, odstranili jsme nedostatky a do zápasu šli s tím, jako by byl rozhodující a my zkrátka museli vyhrát.

Na začátku jste měli opravdu na mále, Zlín trefil dvě tyče…
Dobrou práci odvedli ledaři, možná Bingo si je dobře postavil. Zkrátka hokej je o kouskách a každý hráč ví, že trefit tyčku a aby se puk odrazil dovnitř je těžký.

Hokej je taky o zkušenostech, ty byly celou sérii jednoznačně na vaší straně…
Ze zkušenosti víme, že je lepší odehrát sérii s co nejmenším počtem zápasů. I s ohledem na zranění. Nechtěli jsme hrát na sedm zápasů a hazardovat s postupem. Nyní už se těšíme na semifinále, pořádně se připravíme. Ale až po sezóně můžeme hodnotit, zda nám zkušenosti k něčemu byly. Teď je ještě příliš brzy, udělali jsme teprve první krok a čeká nás ještě dlouhá cesta.

Přesto ale nálada v kabině musí být dobrá…
Nálada je střídmá, udělali jsme první krok na naší cestě. Nikdo nebude bouchat šampaňské. Maximálně jsme tak rádi, ale už chceme jít do semifinále a udělat další krok.

Přemýšlíte už nad soupeřem nebo přál byste si někoho vyloženě?
Nepřemýšlím, stejně to neovlivním. Ani nevím, jaké jsou možnosti. Po očku se na ostatní zápasy kouknu, ale kalkulovat nebudu. Teď si v první řadě chci užít dva dny volna a pak se soustředit zase jen na hokej.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série