5. 12. 2010 Oliver Sálus

Určitě se zvedneme, věří premiérový střelec Luňák

P r a h a - Na vítězství v nedělním zápase proti Kladnu se významnou měrou podílel třetí útok ve složení Broš, Treille a Lukáš Luňák. Hráči této formace byli celkem u čtyř gólů z šesti a svým bojovným výkone vybojovali Spartě téměř po měsíci tříbodové vítězství. Svůj premiérový gól v extralize zaznamenal také mladý forvard Luňák.

Dal jste svůj první gól, jaký je to pocit?
Pocit je to určitě nádherný. Jsem rád, že to tam konečně spadlo. Odmala jsem se těšil na moment, až dám první gól, teď se to povedlo a já doufám, že na to dokážu navázat i v dalších zápasech.

Mohl byste popsat gólovou situaci?
Od Petra Macholdy jsem dostal přihrávku krásně mezi dva obránce a jel jsem směrem k bráně. Chtěl jsem nahrát Brošákovi (Michal Broš pozn.red.), ale nakonec jsem zkusil střelu a prostřelil jsem jejich brankáře.

Hrál jste v lajně s Treillem a Brošem. Jak se vám s nimi spolupracovalo?
Jsem vděčný, že jsem si mohl zahrát s takovými hráči, jako jsou právě Michal a Yorick. Myslím si, že naše lajna dneska hrála hodně dobře, zařídili jsme vlastně tři góly z šesti, doufám, že nám to bude střílet i příště

Lukáš Luňák

Trenéři hodně střídají formace, vám to vyhovuje?
No já si nemůžu nějak vybírat, jsem rád, že se vůbec dostanu do hry. To, že jsem dnes dostal příležitost od začátku zápasu a ještě v lajně s takovými skvělými hráči, to je pro mě velká čest.

Dnes se čekalo, že Sparta vyhraje. Bylo to soupeřem nebo si myslíte, že kdyby dnes přijel místo Kladna třeba Třinec, tak byste nevyhráli?
Kurzy zrovna nesleduju, ale věděli jsme, že Kladno bude hrát důrazný hokej, tak jsme si řekli, že se je pokusíme ve hře tělem přehrát. Myslím si, že všichni jsme tady dobří hokejisté a dnešní úkol jsme splnili. Dvě třetiny byl zápas vyrovnaný, nic jednoduchého to nebylo. Těžko nám tady nějaký soupeř zápas odevzdá, jenom proto, že jsme Sparta. Na Spartě se každý snaží jako při play-off.

Byl jste i u čtvrté branky, kterou dával Michal Broš. Co se tam stalo?
Protečoval jsem puk na Yoricka, který jel s Brošákem do přečíslení, pak puk skončil v rohu. Křiknul jsem si na Yoricka, který mi nahrál, bohužel mi puk sjel s hokejky, ale naštěstí se k němu dostal znovu Brošák a dal rozhodující gól.

Tímto vítězstvím ještě krize Sparty zažehnána není, pociťujete alespoň nějaký posun od minulých utkání?
Já osobně moc velkou krizi nevnímám. Je to hodně omílané téma, ale já nic takového ani pociťovat nechci. Musíme jít zápas od zápasu a zvedneme se, určitě se zvedneme.

Je to skoro po měsíci, co jste naposledy vyhráli za tři body. Dnes se to konečně povedlo. Dokáže na to Sparta nějak navázat?
Teď nás čeká důležitý zápas s Plzní, a jak jsem říkal, věřím, že na dnešní vítězství navážeme a vyhrajeme. Dneska jsme předvedli hlavně bojovný výkon a přesně takhle musíme hrát, protože zadarmo nám to nikdo nedá.