11. 10. 2008 Lukáš Krupička

Uspěje Sparta ve zkoušce z chemie?

Zápasy nám jdou rychle za sebou a jsme už za první čtvrtinou soutěže. Nedělním soupeřem Sparty bude severočeský Litvínov. Sparťané se musí rychle oklepat z první prohry na domácím ledě. Litvínovští přijíždějí posilněni vítězstvím v prodloužení na ledě Kladna. Bodový rozdíl mezi oběma týmy je minimální. Souboj o další extraligové body začíná v neděli od 17 hodin v TESLA ARENĚ.
O soupeři ...
Litvínov by rád po minulé úspěšné sezóně zopakoval své dobré umístění. Jeho snahy se zatím nedaří podle představ. Severočeši okupují sedmou příčku extraligové tabulky. Když po úvodních dvou porážkách nastartovali ke šňůře čtyř vítězství, které přerušila až domácí prohra s Plzní. Následovaly opět čtyři výhry a vysoká domácí prohra s Pardubicemi. Litvínovští ukončili první čtvrtinu soutěže na ledě Kladna, odkud si odvezli po přesné střele Jiřího Šlégra dva body za výhru v prodloužení.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Ve velmi dobré formě hraje Robert Reichel, který kromě kapitánského C zastává v týmu i roli sportovního manažera. Sedmatřicetiletý veterán bodoval v deseti utkáních z třinácti a vévodí klubovým statistikám.

Druhou výraznou postavou je v litvínovském dresu obránce Jiří Šlégr. Ten svému týmů pomáhá hlavně v obranné činnosti. Občas přidá přesnou střelu nebo přihrávku. Mezi obránci figuruje na pátém místě v kanadském bodování EHL.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
První letošní vzájemný zápas Sparty s Litvínovem se odehrál hned v prvním utkání sezóny a Sparta vstoupila do nového ročníku ve velkém stylu. Na ledě Litvínova předvedli Pražané parádní kousky. Domácí klub slavil jubilejní padesátý rok existence a jeho hráči vyjeli na led v historických dresech. Naopak v novém dresu sparťanských barev vstoupil na plochu Zimního stadionu Ivana Hlinky tamní odchovanec Martin Ručinský. Nejvýrazněji se na výhře 5:3 podílel Jakub Langhammer, který si připsal gól a dvě asistence.
Po hladké výhře nad Karlovými Vary přišly na řadu dvě zaváhání. Nejdříve na ledě, v současnosti dobře hrajících, Vítkovic a poté padla i TESLA ARENA po nájezdu Zlína. Sparta tak v tabulce drží po první čtvrtině pátou pozici za získaných 22 bodů. Holešovickým pro nedělní zápas nebudou k dispozici tito hráči: Jerofejevs, Koreis, Netík a zřejmě ještě také Zbyněk Hrdel.
Ve Spartě nejvíce září:
Ve Spartě se v posledních zápasech daří Ondřeji Kratěnovi, navrátilci z Finska. I přes poslední porážky se mu stále daří prosazovat. Za poslední tři zápasy si připsal 3 branky a jednu asistenci. Nejvíce se podílel na výhře nad Karlovými Vary, kdy se blýskl dvěma zásahy do černého.

Dalším hráčem, který Spartě vydatně pomáhá je obránce Jiří Vykoukal, který se do sestavy vrátil po zranění. Přináší klid do obranných řad Sparty a lepší střelbu od modré čáry při přesilovkách. Jeho statistiky se zlepšují hlavně za účast na ledě při vstřelených brankách Sparty.

Zápas 14. kola extraligy se odehraje v holešovické TESLA ARENĚ v neděli 12.10. od 17:00. Pokud nebudete přítomni přímo v aréně, můžete průběh zápasu sledovat a držet Spartě palce u tradičního online přenosu nebo sledovat internetovou televizi na tv.hokej.cz.