13. 11. 2007 Lukáš Rejmon, Jakub Hlaváč

Utkání s Kladnem jako poděkování dárcům krve

Přijměte prosím naše pozvání na utkání s Kladnem, které se uskuteční ve středu 14.11.2007 od 18:00 hodin v T-Mobile Areně. Utkání je věnováno jako velké poděkování všem dárcům krve, kteří se rozhodli připojit k nám, darovat krev a pomoci tak zachránit lidský život. Projekt se setkal s pozitivní reakcí médií i široké veřejnosti a podpořilo ho několik stovek dárců, kteří využili nabídky Sparty přijít na výše zmíněné utkání zdarma.
Hráči úřadujícího mistra odehrají toto utkání ve speciálních dresech vyrobených pouze pro tuto jedinečnou příležitost. Dresy budou následně vydraženy v internetové dražbě na webových stránkách Sparty a její výtěžek věnován na podporu dárcovství krve. Aukce bude zahájena v pondělí 19.11.2007 a potrvá následující tři týdny. Přispět dobrovolnou finanční částkou na podporu dárcovství však bude moci každý i během utkání a to do speciálně připravených kasiček umístěných v prostorách T-Mobile Areny.

Tímto však celý projekt podpory dárcovství krve ze HC Sparty Praha nekončí. Klub bude nadále vyvíjet v tomto směru aktivitu nejen v této, ale i příštích sezónách. Proto až do konce základní části 02 ELH bude mít každý dárce za jednotlivý odběr uskutečněný od 15.11.2007 nárok na dvě vstupenky na utkání do konce základní části dle vlastního výběru zdarma.

O soupeři
Kladno nevstoupilo do nové sezóny vůbec dobře a po devatenácti odehraných zápasech se topí na samém dnu extraligové tabulky. Nic mu nebyla platná ani podzimní výpomoc reprezentačního útočníka a odchovance kladenského hokeje Petra Tenkráta. Navíc se nedařilo ani nerozlučné dvojici Patera – Procházka, na jejímž gólovém příspěvku jsou hokejisté z největšího středočeského města závislí. Kouč Müller dokonce nabídl po sérii bídných výsledků svou rezignaci, ale hráči se za svého trenéra postavili a vedení podrželo zkušeného lodivoda ve funkci. A dostavilo se alespoň malé zlepšení. Z posledních čtyř duelů si tradiční hokejový klub připsal sedm bodů a pouhé dva ztrácí na předposlední Ústí nad Labem.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Když se nedaří tradičním oporám, musel se vůdčí role chopit Jaroslav Kalla. Šikovný forvard vévodí klubovým statistikám a jako jeden z mála kladenských hokejistů se pohybuje v plusových hodnotách hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách. V sedmadvaceti letech je již protřelým mazákem, několikrát si zahrál v reprezentaci a zkušenosti sbíral i ve švédském Leksandu. Milan Gulaš nenašel pevné místo v sestavě Českých Budějovic, tak ho vedení jihočeského mužstva poslalo do Kladna. Mladý útočník všechny přesvědčil o svých kvalitách hned v prvním utkání, když po boku Patery a Procházkou střelou z otočky dopravil kotouč do Vítkovické sítě. Olympijští vítězové v jeho společnosti evidentně pookřáli – Patera si připsal tři asistence a gól, Procházka se do statistik zapsal jednou brankou.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
V prvním vzájemném zápase si Sparta se svým sokem poradila a na svém domácím ledě slavila výhru 2:1. Houževnatí hosté byli velice vyrovnaným soupeřem a do závěrečného hvizdu nebylo o vítězi rozhodnuto. Skóre otevřel po krásné Vykoukalově přihrávce Petr Ton. O dvě minuty později se v přesilovce pět na tři dočkalo Kladno díky přesné střele Tenkráta vyrovnání. Orct kapituloval podruhé v čase 46:21, když Petr Nedvěd doklepl za brankovou čáru Hanzlíkovo nahození.
O Spartě:
Sparta se vrací na domácí led po více než třech dlouhých týdnech. Hokejisté pražského klubu se s domácím publikem rozloučili vítězstvím v zápase se Zlínem. Poté je čekalo pět zápasů na ledech soupeřů. Sparťané se o důležité body prali statečně a nakonec jich vybojovali šest. Velmi cenou výhru si připsali v Liberci, kde porazili Bílé Tygry 3:2, tvrdou porážku naopak museli zkousnout všichni příznivci Sparty v SAZKA Aréně. K poslednímu utkání před reprezentační pauzou zamířil autobus s hokejisty do daleké Ostravy. Ve městě na pomezí Slezska a Moravy zvítězili hosté z Holešovic především díky famóznímu Dubovi 3:2 po samostatných nájezdech.
Ve Spartě nejvíce září:
Skvělé výkony podává především Tomáš Duba. Brankář, který prožil valnou část své dosavadní kariéry ve Finsku, se po letní operaci ramene dostal do parádní formy. V každém zápase pochytá řadu nebezpečných střel soupeře a defenzíva se na něj může vždy spolehnout. Oproti minulé sezóně se navíc rapidně zlepšil v chytání samostatných nájezdů, čímž pomohl k cenným bodům v Karlových Varech a ve Vítkovicích.Tomáš Netík se z obávaného střelce přeměnil na nejlepšího nahrávače. Spoluhráčům připravil již deset branek a ve Spartě nemá v této statistice žádnou konkurenci. Jeho výkonů si nemohl nevšimnout reprezentační trenér Hadamczik a společně s Dubou ho povolal na turnaj Karjala do Finska.
O zápase:
Zápas začne v pražské T-Mobile Aréně dne 14. 11. 2007 v 18:00. Přijďte své oblíbence podpořit v co největším počtu! Sparťané jsou na první domácí zápas po dlouhé pauze pořádně nažhavení! Pro ty, kteří nebudou přímo v ochozech T-Mobile Areny, vysíláme jako obvykle podrobný online přenos.
Sestavy z minulého kola:
Duba - Vykoukal, Jan Hanzlík, J. Nedvěd, Ptáček, Černošek, Tabaček - Melichárek, P. Nedvěd, Vaic - Štrba, Ton, Netík - Dragoun, Langhammer, Vondráček - Hromas, Havel, Podlešák.
Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, Trončinský, Nádašdi, M. Štěpánek - Gulaš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Diviš, Kazatel, Tomajko.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 1 - 1 - 2 2:4 2:5 6:2 3:3
2000/2001: 2 - 0 - 2 5:1 1:2 1:2 5:1
2001/2002: 1 - 2 - 1 1:2 4:4 6:3 2:2
2003/2004: 2 - 0 - 2 5:2 0:3 2:3 3:2
2004/2005: 3 - 0 - 1 4:2 3:1 2:0 2:3
2005/2006: 1 - 1 - 2 3:3 1:2p 3:4 3:1
2006/2007: 0 - 4 2:5 3:5 3:4sn 7:5
2007/2008 1:0 1 - 0 2:1

Internet: www.hckladno.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Němeček: Gól bych vyměnil za výhru

Podpora Sparty: fandění i obří choreo

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?