9. 1. 2019 Petr Pavlík

Útočník Krupička: Měl bych rozhodovat zápasy

Také dorost zná svého nejlepšího hráče akademie HCS za prosinec. Tím se stal teprve patnáctiletý útočník JAN KRUPIČKA, který je aktuálně na prvním místě sparťanského bodování a trenéři na něj spoléhají. "V trénincích se jako tým soustředíme především na rozehrávání v obranném pásmu a rychlé založení útoku," prozrazuje sparťanský talent.

Honzo, s nedávným příchodem nového roku přijdou na řadu další zápasy, ve kterých budete bojovat o další cenné body. Věříte, že dokážete tento tuhý boj zvládnout?
Všichni v týmu pevně věříme a doufáme, že se dokážeme dostat do play off. Jsme první v naší skupině těsně před Chomutovem, který je v současné chvíli naším největším soupeřem.

Během vánočních prázdnin jste se mohli herně srovnat a znovu pomýšlet na bodové úspěchy. Pomohla vám v tomto směru vánoční pauza?
Určitě. Během Vánoc jsme se dali do kupy a myslím, že nám pauza prospěla. Všichni z nás jsme si spíše odpočinuli a načerpali nové síly, které budou potřeba.

Se svou hrou nejsem spokojený na sto procent, protože pokaždé jde něco udělat jinak. I když jsem dal v sezoně už docela hodně branek, stále se musím zlepšit v koncovce.
Jan Krupička o své individuální hře

Už po Vánocích jste však znovu rozjeli svoji přípravu a trenéři naplánovali další trénink, který jste absolvovali na Štěpána. Co jste nejvíce pilovali?
Je dobře, že jsme se hned po Vánocích znovu sešli, abychom se co nejlépe připravili na další zápasy v novém roce. V trénincích jsme se soustředili především na rozehrávání v obranném pásmu a rychlé založení útoku.

V minulé sezoně jste hrál pod vedením trenéra Tomáše Hamary, nyní působíte v dorosteneckém týmu Richarda Žemličky. Změnily se nějakým způsobem tréninky?
Samozřejmě každý trenér má svoje metody, které vyzkouší na svém týmu. Myslím si, že nějaký velký rozdíl v tom není, tréninky mi naopak přijdou velice podobné.

V týmu jste s třiatřiceti body vůbec nejproduktivnějším hráčem v rudém dresu. Jste se sebou spokojen? Co musíte zlepšit do dalšího průběhu celé sezony?
Každý hráč musí na sobě neustále pracovat a zlepšovat svoji hru. Ani já nejsem se svou hrou spokojený na sto procent, protože pokaždé jde něco udělat jinak. I když jsem dal v sezoně už docela hodně branek, stále se musím zlepšit v koncovce.

Se svojí nadměrnou výškou patříte do skupiny hráčů, kteří v týmu zvedají jeho výškový průměr. Budíte u svých spoluhráčů i u soupeřů větší respekt?
To je těžká otázka. Myslím si, že u spoluhráčů v kabině moc velký respekt nebudím. Naopak jsme téměř všichni na stejné úrovni. U soupeřů nevím, těžko říct.

V předešlé sezoně jste se také zúčastnil Olympiády dětí a mládeže, když jste naskočil za tým Prahy. Jaká to pro vás osobně byla zkušenost?
Pro mě osobně to byl opravdu super turnaj, na který určitě budu ještě nějakou dobu vzpomínat. Naše týmové výkony na něm však nebyly moc ideální.

9
Tolik kanadských bodů nastřádal sparťanský útočník Jan Krupička během šesti zápasů druhé fáze sezony.

Dalším zajímavým zpestřením pro Vás byla účast na Turnaji výběrů VTM U15 (pozn. Výchova talentované mládeže), kde jste nastupoval za tým Výběr 15 Střed, nemám pravdu?
Ano, určitě. Účast na tomto turnaji byla pro mě veliká zkušenost do dalšího průběhu kariéry, za kterou jsem moc rád a vážím si jí.

Již jednou jste byl zvolen nejlepším hráčem akademie. V rozhovoru jste zmínil, že především táta vám dává rady. Zaujímá post rádce i v současné době?
Ano, jasně! Pořád se mi snaží radit, ale už ne tak tolik jako předtím. (směje se)

Sparťanský tým nyní hraje svoje zápasy ve skupině C, kde usilovně bojuje o kýžený postup do play off. Jaká nálada panuje v kabině? Cítíte na sobě větší tlak?
V kabině se bavíme zejména o tom, že už prostě za každou cenu nesmíme ztrácet body. Tlak cítím, protože bych měl rozhodovat zápasy, i když se mi třeba v některých zápasech nedaří tak, jak bych sám chtěl.

Poslední období je pro vás jako tým velice plodné. Vyhráli jste osm z posledních devíti zápasů, což je dobrá bilance. Na co se teď snažíte soustředit nejvíce?
V trénincích i zápasech si s trenéry říkáme, že už si prostě nemůžeme dovolit prohrávat a dostávat laciné góly. Soustředíme se zápas od zápasu na svoje výkony. Musíme vyhrát vše, co půjde.

FOTO: Juniorský hokej

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vitouch: Zahrát si s A-týmem by bylo skvělé!

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!