3. 11. 2013 Lucie Štěrbová

Útočník Lukáš Pech: Až mi bylo Varů líto

Sparta vyrovnala extraligový rekord ve vítězství bez inkasovaného gólu, který doteď paradoxně drželi právě Karlovarští. Ti v listopadu před šesti lety vyprovodili z ledu poměrem 11:0 ústecký Slovan. A už tehdy u toho byli útočníci PETR KUMSTÁT a LUKÁŠ PECH, kteří si rekordní výhru v neděli zopakovali podruhé v kariéře – v dresu Sparty proti Karlovým Varům. „Na co jsme sáhli, to tam dneska padlo, a pak už se Vary úplně odevzdaly,“ vykládal po utkání Lukáš Pech.

Karlovy Vary 18. listopadu 2007 porazily ústecké Lvy 11:0 a Pech tehdy hrající v první lajně si připsal dvě přihrávky, Kumstát ve čtvrté formaci pak jednu. „Vím o tom, že jsme s Petrem byli u obou velkých výsledků,“ spokojeně přikyvoval po rekordním zápase novinářům. „Pro nás je to samozřejmě příjemné, pro soupeře ale nic moc. Až je mi kluků z Varů líto,“ pousmál se sparťanský útočník, který do Holešovic přišel právě z Karlových Varů.

Lukáš Pech

Exkarlovarský Petr Kumstát, který si v nedělním utkání připsal dvě gólové asistence, byl ale při svém hodnocení utkání méně nostalgický. „Pro Vary je ten výsledek hodně nepříjemný, dokážu se vžít do pocitů kluků, ale já mám nový klub, hraju za Spartu a chtěl jsem samozřejmě vyhrát co největším rozdílem,“ vykládal po utkání nejvyšší hráč kádru Sparty.

Sparta v zápase jednoznačně dominovala, po první třetině vedla už 5:0 a počet střel se nakonec zastavil na jednoznačném poměru 50:20. „Bylo to úplně jiné utkání, než tehdy proti Ústí. To nám to tam napadalo, ale rozhodně to nebylo tak jednoznačné. Teď jsme dominovali úplně ve všem. Na co jsme sáhli, to tam padlo,“ popisoval průběh zápasu Pech a Petr Kumstát jeho slova jen o chvíli později potvrdil. „Když v první třetině dostanete pět branek, pak se hraje hodně těžce, Vary působily úplně odevzdaně.“

Holešovická hala se dožadovala desítky už v průběhu první třetiny, hráči se ale nechtěli nechat zbytečně vyhecovat. „My jsme hlavně potřebovali hrát naši hru, nechtěli jsme soupeře pouštět do přečíslení a do protiútoků, chtěli jsme pomoci Pepisovi (Tomáši Pöpperlemu), aby vychytal nulu. To se podařilo a s tím jsme spokojení,“ vykládal Lukáš Pech.

Nicméně přiznal, že rychlé a vysoké vedení hráči v hlavách měli. „Za stavu 5:0 člověk trochu poleví a taky nám ve druhé třetině chvíli trvalo, než jsme se rozjeli, dali další tři góly a odskočili už na 8:0. Měli jsme v podvědomí to, že vedeme a že už by se nemělo nic stát. Proti jiným soupeřům a za jiného stavu si tohle ale nemůžeme dovolit,“ řekl Pech.

„Nechtěli jsme po první třetině dělat hlouposti a chtěli jsme udržet tempo zápasu,“ doplnil jeho slova Petr Kumstát. „To nakonec ale přece jen polevilo, navíc jsme pak začali vymýšlet i akce pro lidi, ale ta desítka tam nakonec i tak padla,“ těšilo Kumstáta.

Sparta tak reprezentační pauzu stráví na špici extraligové tabulky, jako jednoznačně nejofenzívnější tým celé soutěže, pak ji čeká série čtyř utkání venku a doma se předvede až 24. listopadu. „Musíme dobře potrénovat a ty dva dny, co teď máme volno, si dobře odpočinout. I od hokeje, protože toho budeme mít později plnou hlavu,“ řekl s úsměvem Lukáš Pech.