25. 11. 2016 Jakub Borovský

Útočník Uher: Druhý gól nám dodal energii

Už třetí výhru v řadě přidali sparťané v pátečním domácím zápase proti Litvínovu, který porazili 3:0. Jednou asistencí se na vítězství podílel útočník DOMINIK UHER, kterého potěšila nejen výhra, ale také skvělá atmosféra, kterou vytvořilo 9328 diváků. "Atmosféra byla výborná. Kdyby taková byla každý zápas, tak budeme jen vyhrávat," chválil.

Dominiku, dlouho to vypadalo na těsný výsledek, nakonec jste ale zvítězili 3:0. Jak byste zápas zhodnotil?

Byl to velmi vyrovnaný zápas. Oba brankáři chytali výborně a rozhodovalo trochu štěstíčka, ale my jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo vstřelit ten druhý a třetí gól.

Vy jste byl na ledě u druhé i třetí branky, jak byste popsal ty situace?

U druhého gólu jsme je dobře přečíslili tři na dva, pak puk skákal okolo brankoviště, snažili jsme se vystřelit. A odrazilo se to k Petru Kumstátovi na hokejku a dobře to dorazil. A u třetího gólu jsem jen naskočil na led z lavičky, tam by se měl kredit připsat spíš Klímovi.

Který z gólů byste označil jako klíčový? Už ten první od kapitána Hlinky na konci druhé třetiny, nebo ten druhý, kdy jste Litvínovu odskočili?

Myslím, že ten druhý nám dodal hodně energii a také nás trochu uklidnil. I když jsme ale dali gól, pořád to byl vyrovnaný zápas a bylo důležité, že jsme je pak nepouštěli do žádných vyložených šancí. Můžeme být spokojení. Pár chybiček by se našlo, ale to v každém zápase.

Do O2 areny přišlo více než devět tisíc diváků, co byste řekl na atmosféru?

Atmosféra byla výborná. Kdyby taková byla každý zápas, tak budeme jen vyhrávat. Tím bych chtěl moc poděkovat fanouškům, doufám, že se jim to líbilo a že přijdou zase.

Máte za sebou tři výhry v řadě, ve dvou případech jste navíc nedostali ani jeden gól, co se změnilo, že se najednou takhle daří?

Sedli jsme si v kabině, mezi sebou jsme si řekli, že dostáváme hodně gólů a kolikrát to byly hloupé chyby. Hodně teď trénujeme defenzivní činnost a myslím, že se to projevilo i v těchto zápasech.

Máte před sebou teď čtyři utkání v sedmi dnech, berete to pozitivně, když se vám teď daří?

Určitě, každý z nás má rád zápasy, takže je jen dobře, že teď budeme hrát. Jak říkám, v kabině je dobrá atmosféra, takže věřím, že budeme předvádět i dobré výkony. Musíme makat a vyhrát co nejvíce zápasů.

Už v neděli jedete do Karlových Varů, co od zápasu očekáváte?

Bude to těžký zápas jako každý jiný. Když hrály Vary u nás doma, tak měly hodně šancí, které ale neproměnily. Teď jedeme navíc k nim, takže musíme být co nejlépe připraveni a podat tam co nejlepší výkon. 

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest